Zaproszenie Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka
do wiernych Diecezji Sosnowieckiej w związku ze zbliżającą się
11. Rocznicą wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Sosnowcu

Umiłowani Diecezjanie!
Zbliżamy się do jedenastej rocznicy wizyty Sługi Bożego Jana Pawła II w Sosnowcu. To był dla nas ogromny dar, gościć tak Wielkiego Człowieka. Budowaliśmy się świadectwem Papieża, który mimo choroby był z nami. Wsłuchiwaliśmy się w Jego słowa, które są dla nas Jego „zagłębiowskim testamentem”. To były piękne i ważne chwile dla naszego Kościoła.
Nie możemy o tym zapomnieć. Chcemy co roku przeżywać taki dzień radości i nadziei. Niech to będzie święto całej naszej diecezji. Dlatego zapraszam berdzo serdecznie wszystkich diecezjan i gości w najbliższą niedzielę, 13 czerwca, na uroczystą Mszę Świętą o godzinie 16.00 pod przewodnictwem J. Em. Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, która odbędzie się na Placu Papieskim w Sosnowcu. Ksiądz Kardynał jest żarliwym świadkiem wielkości Sługi Bożego. Zaczniemy się gromadzić i modlić już od godziny 14.00.
Natomiast w sobotę, 12 czerwca, na Placu Papieskim będzie Festyn Rodzinny, podczas którego są przewidziane różnego rodzaju występy oraz piękne plenerowe widowisko „Wolnoalewolno”, inspirowane poezją Papieża Polaka.
Jeszcze raz ponawiam moje zaproszenie do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania.

Wszystkim z serca błogosławię.

+Grzegorz Kaszak
                                                                             Biskup Sosnowiecki