WIELKI  CZWARTEK
Wszyscy Prezbiterzy o godz. 10.00 w Katedrze koncelebrują wraz z Księżmi Biskupami Mszę św. Krzyżma. W naszej parafii Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 18.00. Po niej zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do Ołtarza Adoracji- popularnie nazywanego Ciemnicą. Adoracja będzie trwała do godz. 22.00.

WIELKI  PIĄTEK
Początek Adoracji o godz. 7.00 ( patrz rozkład adoracji). O godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Liturgię Wielkopiątkową rozpoczniemy o godz. 17.00 Drogą Krzyżową. Po liturgii będą odśpiewane 3 części Gorzkich Żali. Adoracja trwać będzie całą noc. Ofiary składane na tacę z Wielkiego Piątku przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Przypominamy o obowiązku abstynencji i postu ścisłego w Wielki Piątek. Prawem o poście są związane osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Zachęcamy, do zachowania postu także w Wielką Sobotę aż do Wigilii Paschalnej.

WIELKA  SOBOTA
W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Pana oraz Jego zstąpienie do Otchłani. Święcenie pokarmów co pół godziny od 9.00 do 13.00. Postarajmy się przy tej okazji znaleźć chwilę na osobistą adorację Chrystusa w grobie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.30. Gromadzimy się przy grocie Matki Bożej, gdzie będzie poświęcenie ognia, zapalenie Paschału i uroczyste wniesienie światła do świątyni. Przynieśmy ze sobą świece- pamiętajmy o „ okapnikach” by nie zalać woskiem kościoła. Po liturgii odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i zakończeniu Mszy św. udamy się, zgodnie z tradycją Parafii, z Procesją Rezurekcyjną wokół naszej świątyni.

SPOWIADAMY:
W Wielkim Tygodniu – W. ŚRODA i W. CZWARTEK od g. 17.00

ADORACJE
W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę w ciągu dnia adorują poszczególne Róże Żywego Różańca. Również w ciągu dnia ministranci młodsi zgodnie ze swoim grafikiem. Ministranci starsi i lektorzy są na adoracji nocnej. Dzieci i młodzież przychodzą na wieczorne nabożeństwa Wielkiego Tygodnia- Triduum Paschalnego. Z Piątku na Sobotę adoracja trwa całą noc. Tu prosimy o pomoc i wystawienie warty przy Grobie Ochotniczą Straż Pożarną. Także prosimy po raz kolejny, by górnicy też się zorganizowali i chociaż symbolicznie przed i po nabożeństwach i w trakcie Rezurekcji pojawili się w strojach galowych. Na Wielką Sobotę zapraszamy na uroczystości Wigilii Paschalnej i Rezurekcję orkiestrę.

W TRIDUUM PASCHALNE
można uzyskać odpust zupełny biorąc udział w Mszy Wieczerzy Pańskiej i odmawiając uroczyście „ Przed tak wielkim Sakramentem…”, adorując Krzyż w czasie obrzędu  w Wielki Piątek oraz odnawiając przyrzeczenia chrztu św. w czasie Wigilii Paschalnej. W te dni zabronione są uroczyste obrzędy pogrzebowe. W czasie pogrzebu odczytuje się tylko psalmy i modlitwy liturgii, nie udziela się Komunii św. Od Wielkiego Czwartku wieczorem do Wielkiej Soboty włącznie nie wprowadza się pogrzebu do kościoła, w którym odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu.