1. Trwamy w Oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 11.00. W tygodniu po Mszy św. wieczornej. Do udziału w procesji zapraszamy codziennie dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami; jak też cały orszak procesyjny. W czwartek na zakończenie oktawy dokonamy błogosławieństwa wianków z ziół i kwiatów.
          2. Dzisiaj także zbieramy do puszek przed kościołem ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
          3. W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Zbawiciela. Nabożeństwo do Serca Jezusowego w środę i piątek po wieczornej Mszy św., w pozostałe dni w ramach dziękczynienia po komunii św. W tym tygodniu w I piątek przed wieczorną Eucharystią.
          4. W środę na Mszę św. o g.18.00 przyjdzie młodzież gimnazjalna klas II-ich w ramach przygotowania do S. Bierzmowania.
          5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma postu. Jest to także I Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od g. 15.00. Odwiedziny chorych z Komunią świętą od g. 8.30.
  1. Dziękujemy parafianom za posprzątanie kościoła z ul. Ks. Sulińskiego, a byli to:  oraz rodzice dzieci klas III-ich zł. Natomiast w przyszłą sobotę  prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 1 do 15 i ul. Poddane.
  2.  Spotkanie dla wszystkich wyjeżdżających na Ukrainę dzisiaj po Mszy św. o  g. 15.00.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć dwóch kleryków naszego Seminarium, w ramach modlitw o powołania kapłańskie. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Sosnowieckiego Seminarium Duchownego w Krakowie.
  4.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Janinę Dębecka z ul. Wygoda oraz Marka Jałowieckiego z ul. Wiosny Ludów. Prośmy Boga o niebo dla nich.
Monstrancja Spotkanie z Matką
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<           IX Niedziela Zwykła - 02.06.2013              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2013                                       Zapowiedzi przedślubne