1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Jutro drugi dzień Zielonych świąt- święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00 i 18.00.
          1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00, 33 dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć we Mszy św. przyjmując Jezusa Eucharystycznego do swego serca. Módlmy się za nich, by Pan Jezus zawsze miał je w swojej opiece, a ich bliscy pomagali im wzrastać w łasce Bożej. Od jutra do niedzieli dzieci przeżywają tzw. Biały Tydzień, uczestnicząc w nabożeństwie majowym i wieczornej Eucharystii. Na zakończenie białego tygodnia w sobotę wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd o g. 6.30 rano, z Łęgu, z pod kościoła i szkoły.
          2. W czwartek, 23 maja, modlimy się za przyczyną św. Ojca Pio z ucałowaniem Jego relikwii. Okazja do modlitwy już od 17.30.
          3. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Koniówki i Sielec.
          4. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. To także dzień Matki. Módlmy się w intencji wszystkich matek, a szczególnie tych, które oczekują potomstwa.
  1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Kazimierza Domiańskiego z ul. Wielki Dół. Prośmy Boga o niebo dla niego.
  2. Niebawem, a dokładnie 30maja, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Dlatego już dziś przypominamy i zachęcamy do współpracy. Trasa jak i rozmieszczenie ołtarzy  zgodne z wieloletnią tradycją: 1- pp. Śmierciak ( pomaga ul. Zwycięstwa i wszystkie boczne oraz Żywy Różaniec- kwiaty, dekoracja ); 2- pp. Kępka ( pomaga ul. Lipinka, Sulińskiego, Koniówki i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ); 3- pp.Paszcza- pomaga ul. Wiosny Ludów, Okrągle  4- pp. Piecka- pomagają mieszkańcy ul. Wygoda, wszystkie przylegające i Koło  Radia Maryja. Bardzo prosimy zatroszczyć się o sztandary, feretrony, figury i figurki- odświeżyć, przyozdobić.  Prosimy o asystę na procesji Górników i Ochotniczą Straż Pożarną. Zaraz po procesji zostanie odprawiona Msza św. recytowana, bez kazania, dla tych, którzy uczestniczyli tylko w procesji. Rodziców dziewczynek sypiących kwiatki prosimy o zatroszczenie się o kwiaty a także chłopców z dzwoneczkami. Dzieci komunijne oraz klas III-ich  przyjdą  w swoich strojach.
    Pamiętajmy o przygotowaniu dekoracji domów i okien.
Zesłanie Ducha Świetego
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<           Zesłanie Ducha Świętego - 19.05.2013              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2013                                       Zapowiedzi przedślubne