1. Trwa miesiąc maj, tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP w naszej świątyni codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę przed wieczorną Eucharystią.
     2. W środę uroczystość św. Stanisława BiM- Głównego Patrona naszej Ojczyzny.
     3. Od środy o g. 16.00, rozpoczynamy próby dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Natomiast rodzicom tychże dzieci przypominamy i zapraszamy do prac porządkujących teren wokół kościoła i ogrodu.
     4. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Kościół pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W Polsce ta modlitwa nosi nazwę „ Dni Krzyżowych”.
     5. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha świętego. Są to dni przygotowania na przyjęcie darów Ducha świętego.
     6. Przypominamy o pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 25 maja. Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie swojego udziału. Jechać mogą wszyscy, którzy chcą, a nie tylko dzieci z rodzicami.   Bliższych informacji co do wyjazdu udzielimy w przyszłą niedzielę.
     7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła parafianom z ul. Lipinki  a byli to: Małgorzata Pacut, Bronisława Dyląg, Władysława Helbin, Anna Gołas, Małgorzata i Bogusław Głowacz, Maria Kula oraz za ofiarę na kwiaty w kwocie 55zł. W tym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Lipinka – druga połowa oraz rodziców dzieci komunijnych do gruntownego sprzątania kościoła. 
     8. Intencje mszalne są wywieszone w gablocie.
Maj miesiącem Maryi
Strona Główna Napisz do nas modlitewnik Mapa strony
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            VI Niedziela Wielkanocna - 05.05.2013              >>>  Następne >>>
    
Plan sprzątania kościoła 2013                                       Zapowiedzi przedślubne
Msza on-line

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player