1. W środę 1 maja, wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika- Patrona Ludzi pracy. Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP. W naszej świątyni w tygodniu po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę przed wieczorną Eucharystią. Dzieci przyjdą w następującym porządku: Poniedziałek- kl.0-I, wtorek- kl. II, środa- kl. III-V, czwartek- kl. IV-VI, piątek- gimnazjum.  Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
          2. W piątek, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski- Głównej Patronki Naszej Ojczyzny. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I Piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą świętą. W związku z tym, że w I piątek przypada w uroczystość MB Królowej Polski, na spowiedź zapraszamy dzieci w piątek pół godziny przed Mszą św. o 11.00, ewentualnie prosimy, by skorzystać ze spowiedzi we wcześniejszy dzień. Odwiedziny chorych z Komunią świętą w sobotę od g. 8.30. W I sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się na modlitwie Wspólnota Żywego Różańca.
  2. Dziękujemy parafianom z ul. Ks. Sulińskiego  a byli to: Dorota Kępka, Leokadia Deszcz, Genowefa i Marta Bebak, Helena Karweta za posprzątanie kościoła i do środków czystości dołożyły się Czesława Jałowiecka i Pelagia Hybel, co dało 60  zł. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańcom z ul. Lipinka od nr 1 do połowy.
  3. W środę 1 maja wyjeżdżamy do Mogiły, Łagiewnik i Czernej o g. 6.30. Autobus podjedzie do Łęgu, pod kościół i na Wygodę pod szkołę.
  4. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Marię Wiącek, Juliana Wilkosz z ul. Zwycięstwa oraz Mieczysławę Janas z ul. Starzyńskiego.  Prośmy Boga o niebo dla nich.
Św. Józef
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            V Niedziela Wielkanocna - 28.04.2013              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2013                                       Zapowiedzi przedślubne