1. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, czas łaski dany nam przez Boga. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Żuławiński- duszpasterz akademicki. Dokładny rozkład wisi w gablocie ( przypomnieć). Taca z wtorku i środy  będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji. Chorych i osoby starsze zapraszamy na Mszę św. w środę o g. 9.00 połączoną z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, będziemy odwiedzać w Wielki Piątek od g. 8.30. Zgłaszamy tylko te osoby, których nie odwiedzamy z racji I piątków. Bardzo prosimy by nie odkładać sakramentu pojednania na „ później”. Zachęcamy by wykorzystać środę- dzień spowiedzi rekolekcyjnej, będzie wtedy więcej księży i to jest dzień naszego wielkopostnego pojednania z Bogiem i bliźnim- nie zmarnujmy tej szansy. 
  1. Ufamy, że do wszystkich rodzin naszej parafii dotarły życzenia świąteczne. Jeżeli ktoś został pominięty, to prosimy, aby zabrać sobie życzenia z cokołów ostatnich ławek. Bardzo dziękujemy za ofiarność i zrozumienie istniejących potrzeb.
  2. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm- żywych gałązek krzewów lub drzew na wszystkich Mszach świętych. Na Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się konkurs na największą i najładniejszą palmę dla dzieci. Wszystkie rodziny zachęcamy do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. Od poniedziałku przed kościołem będzie można nabyć palmy, natomiast ministranci będą rozprowadzać różnego rodzaju stroiki świąteczne. W Liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W sobotę, 23 marca do Katedry Sosnowieckiej na obchody XXVI Światowego Dnia Młodzieży na godz. 12.00  zaprasza Ks. Bp Grzegorz Kaszak.
  3. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Zgromadzimy się wcześniej na Mszy św. o g. 16.30, a po niej wyruszymy z krzyżem w kierunku okragla ulicą Wiosny Ludów. Bardzo prosimy o liczne przybycie dzieci, młodzieży, dorosłych ze świecami. W tym dniu  będzie to jedyna Droga Krzyżowa. Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie naszego przemarszu. 
  4. W sobotę, 23.03., na Mszy św. porannej, modlimy się za przyczyną św. Ojca Pio z ucałowaniem jego relikwii.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. 700-lecia a byli to: Henryka Konieczna, Bronisława Głodek, Barbara Augustyn, Lucyna Garus za posprzątanie Kościoła i  złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w kwocie 35 zł. Za tydzień o tę posługę prosimy mieszkańców ul. 700-lecia druga połowa.
  6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  7. Intencje mszalne są wywieszone w gablocie.
Strona Główna Napisz do nas modlitewnik Mapa strony
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2013              >>>  Następne >>>
    
Plan sprzątania kościoła 2013                                       Zapowiedzi przedślubne
Msza on-line

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player