1. Jutro, ostatni dzień roku, zapraszamy na Mszę św. na g. 17.00 – ostatnią w tym roku. Rozpoczniemy ją nieszporami, a po niej nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto po spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie i publicznie odmówi w ostatni dzień roku hymn „ Ciebie Boga wysławiamy…”
  2. We wtorek, 1 styczeń, uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego- Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy. Na zakończenie Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kredy i kadzidła. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wpisując litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. Znaczenie  liter jest różnie tłumaczone- wg tradycji to początek imion Magów, a inna interpretacja podaje, iż jest to skrót z języka łacińskiego: Christus Mansionem Benedicat- Chrystus mieszkanie błogosławi.
  4. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca także w przyszłą niedzielę, w uroczystość Trzech Króli, o g. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W I Piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami świętymi i w piątek od g. 15.00. W styczniu nie będziemy odwiedzać chorych z komunią świętą. W I sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się Wspólnota Żywego Różańca.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Na Błoniach za posprzątanie kościoła oraz za złożenie ofiary na kwiaty. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z  ul. Na Błoniach od nr 16 do końca.
  7. Plan kolędy na ten tydzień.
Św. Rodzina
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            Św. Rodziny - 30.12.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2013                         Kolęda 2012/2013                   Zapowiedzi przedślubne