1. Od dzisiaj, 16 grudnia, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Będziemy nią się modlić przed wieczorną Eucharystią.
  2. W związku z tym, iż przeżywaliśmy niedawno Misje parafialne, nie będzie w tym roku rekolekcji adwentowych. Zapraszamy natomiast na tzw. Dzień Skupienia połączony ze spowiedzią adwentową na najbliższy piątek. Msze św. w tym dniu będą o g. 9.00, 16.00 dla dzieci i młodzieży i 18.00. Spowiedź będzie w godzinach 8.00- 10.00 i 15.00- 19.00. Dzień skupienia poprowadzi ks. Mirosław Tosza.
  3. Wydawanie darów żywnościowych z Caritasu w piątek od g. 16.00.
  4. W najbliższą sobotę, 22 grudnia, od g. 8.30 odwiedzamy z Sakramentami świętymi osoby chore i starsze. Prosimy zgłaszać tych bliskich, których nie odwiedzamy w I piątki.
  5. Za tydzień, w niedzielę 23.12. organizowana jest na auli Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii. Ufamy, że dotarły zaproszenia roznoszone przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich do wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy, by wspólnie dzielić się opłatkiem i miłością. O g. 15.00 Msza św. w kościele, po niej spotkanie na auli. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 7.00 modlimy się za przyczyną św. Ojca Pio z ucałowaniem Jego relikwii.
  6. W minionym tygodniu oraz bieżącym ministranci i młodzież, rozniosą życzenia świąteczne do naszych domów. Mamy nadzieję, iż dobrze wywiążą się z tego zadania. Z cokołów ostatnich ławek mogą zabrać sobie życzenia Ci, którzy ich nie otrzymali.
  7. Do nabycia są świece Caritasu na stół wigilijny. Zachęcamy by się w nie zaopatrzyć i w ten sposób wspierać najbardziej potrzebujących. Są także kalendarze na Nowy Rok, kartki świąteczne, aniołki i płyty z kolędami, których dochód przeznaczony jest na budowę Domu Samotnej Matki w Sosnowcu.
  8. P. Organista zakończył roznoszenie opłatków do naszych domów. Jeśli ktoś nie był obecny w domu, może nabyć opłatki pod chórem u p. Organisty.
  9. Dziękujemy parafianom z ul. Na Błoniach za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Na Błoniach od nr 6 do 10.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Wandę Braska z ul. Dolnej. Prośmy o niebo dla niej.
Film III niedzieli Adwentu
III Niedziela Adwentu
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            III Niedziela Adwentu - 16.12.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                                          Zapowiedzi przedślubne