1. Dzisiaj ministranci przed kościołem zbierają ofiary na Dzieło III Tysiąclecia- stypendia dla uzdolnionej a ubogiej młodzieży.
  2. Dzisiaj także Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców.
  3. Rozpoczęliśmy Misje Parafialne. Wykorzystajmy ten czas, aby jeszcze bardziej przylgnąć do P.  Boga. Nie zmarnujmy tej szansy(Plan Misji-przeczytać). Jako pamiątkę Misji możemy nabyć obraz Jezusa Miłosiernego, które poświęcimy w sobotę w czasie Mszy św. pożegnalnej o g. 15.00. 
  4. W piątek przeżywać będziemy Peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii bł. Jana Pawła II. O g. 17.40 zgromadzimy się na placu przy strażnicy na ul. Celników. Zabierzmy ze sobą świece. Samochód- kaplica przyjedzie ok. 18.00, po czym w uroczystej asyście górników i strażaków przejdziemy do kościoła. Przyjdźmy wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. W świątyni odbędzie się uroczyste powitanie przez proboszcza i przedstawicieli parafii. O 19.00 Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa, po niej ucałowanie relikwii Jana Pawła II. Taca z tej Mszy św. przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.  O 21.00 Droga Krzyżowa, 23.00 Nabożeństwo za zmarłych, o północy Pasterka- Msza św. i całonocna adoracja wg porządku ulicami. Od g. 7.00 w sobotę adorują Róże Różańcowe, grupy parafialne wg własnego porządku. O 10.00 Msza św. z udziałem osób chorych i starszych. O 13.00 Msza ślubna. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z aktem zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu. Po niej procesja z Obrazem do samochodu- kaplicy pod kościołem. Pamiętajmy o uroczystym wyglądzie naszych ulic i domostw. Zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie przygotujmy się do tych wielkich wydarzeń. Odpowiednie pomoce dekoracyjne możemy nabyć u p. kościelnego.   
  5. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Drabowe Bagno za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W następną tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Pastwiskowej. Z racji nawiedzenia b. prosimy by uczynić to w piątek w godzinach rannych.
  7. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przygotujmy się przede wszystkim  duchowo do tego dnia, zadbajmy jednak o groby naszych bliskich zmarłych. Postarajmy się zachować porządek na cmentarzu, wyrzucajmy śmieci do kontenera, zacznijmy sprzątać już dziś, by nie odkładać porządków na ostatnią chwilę.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  9. Intencje mszalne są wywieszone w gablocie.

bł. Jan Paweł II

Strona Główna Napisz do nas modlitewnik Mapa strony
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            XXVIII Niedziela Zwykła - 14.10.2012              >>>  Następne >>>
    
Plan sprzątania kościoła 2012                                          Zapowiedzi przedślubne
Msza on-line

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player