1. W środę na g. 18.00 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  2. W czwartek, 13 września, o g. 17.00 początek nabożeństwa Fatimskiego. Poprowadzi je Koło Radia Maryja.
  3. W piątek na g. 19.00 zapraszamy na Mszę św. i spotkanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim w ramach przygotowania do peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii bł. Jana Pawła II. Spotkanie poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Okazja do spowiedzi od g. 18.00
  4. W przyszłą sobotę od g. 15.00 początek DAR-u w Sosnowcu.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00. Okazja do spowiedzi przed Odpustem codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. Istotą Odpustu jest darowanie kar doczesnych  odpuszczonych już co do winy. Dodatkowo stan łaski uświęcającej, Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i chęć poprawy życia. Prosimy też o odnowienie i przyozdobienie przydrożnych krzyży i kapliczek. Bardzo prosimy, aby tak jak przed Bożym Ciałem był przygotowany orszak procesyjny. Prosimy o odświeżenie figur, feretronów, sztandarów, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami. Do asysty zapraszamy górników i strażaków. W minionym tygodniu zostały rozniesione przez młodzież koperty z życzeniami odpustowymi. Ufamy, że dotarły do wszystkich rodzin, jeśli jednak ktoś ich nie otrzymał, może je zabrać z cokołów ostatnich ławek. Ofiary jakie zostaną złożone będą przeznaczone na spłatę parkingu przy cmentarzu oraz prace prowadzone przy parafii.
  6. W dniach 21-23 września przy parafii pw. św. Floriana w Sosnowcu Zagórzu odbędzie się Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej . Jest to wydarzenie o charakterze ewangelizacyjno - kulturalnym, na które gorąco zapraszamy młodzież. W ramach spotkania przewidziany jest Festiwal Pieśni Liturgicznej i Religijnej, warsztaty, przedstawienia, prezentacje wspólnot, koncert ewangelizacyjny oraz wspólna modlitwa. Dokładny plan spotkania i inne informacje można znaleźć na plakatach oraz na stronie www.smds.pl .
  7. Dziękujemy parafianom z ul Wygoda za posprzątanie kościoła, a byli to: Bronisława Kępka, Marta Adamczyk, Kazimierz Wilkosz, Adam i Barbara Żurawik, Danuta Sikora, Barbara Jargus i do kwiatów dołożyły się Genowefa Ciołczyk, Karolina Werner, Fryderyka Sikora co dało 90 zł. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. 700-lecie- do połowy.

.

Bł. Aniela Salawa

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            XXIII Niedziela Zwykła - 09.09.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                                          Zapowiedzi przedślubne