1. Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. o g. 7.30 dzieci, młodzież gimnazjalną, szkół średnich, nauczycieli i rodziców. Zapraszamy ministrantów, kandydatów na ministrantów, byśmy na nowo odnaleźli się w służbie na rzecz całej parafii. Przypominamy, że młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich przychodzi w niedzielę na Mszę św. na godz. 9.00. W związku ze zbliżającym się Bierzmowaniem, które odbędzie się 28 października, młodzież przygotowująca się do tego Sakramentu, będzie miała swoje spotkania w niedzielę po Mszy św. o g. 9.00. Natomiast dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodsze przychodzą na godz. 11.00. Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 10.00.
  2. W sobotę, 8 września, święto Narodzenia NMP- MB siewnej. Okazja do poświęcenia ziarna siewnego na rannej Eucharystii.
  3. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się na auli o g. 9.00, spotkania o miłości, w ramach kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy narzeczonych.
  4. W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca- modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; w I Piątek- wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną Mszą św. i od godz. 15.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Odwiedziny chorych w piątek  od godz. 8.30.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Wygoda, a byli to: Aleksandra, Piotr i Urszula Borończyk, Józefa Bigaj, Krystyna Purat, Wanda Brożek, Aleksandra i Krystian Józefiak, Michał Gatnar, Władysława Pluta  za posprzątanie kościoła i do kwiatów dołożyła się Janina Borończyk, co dało 50 zł. W przyszłym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Wygoda od 18 do 4 i od 7 do 1.
  6. Zbliża się czas peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i Relikwii bł. Jana Pawła II w naszej parafii. W ramach przygotowania do tych wydarzeń zapraszamy na „ wieczorne piątki” przed peregrynacją, na których będziemy rozważali tematykę Miłosierdzia Bożego i osobę Jana Pawła II. Rozpoczęcie Mszą św. o g. 19.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21.00. Tak będzie przez 6 kolejnych piątków. W najbliższy piątek spotkanie poprowadzi Krąg Biblijny. Dokładne informacje będą rozniesione wraz z życzeniami odpustowymi w tym tygodniu.
  7. A za dwa tygodnie, 16.09., będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. Od 14.10. do 19.10. odbędą się Misje Parafialne, które zakończy peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego.
  8. Przypominamy:   Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.30.a w sobotę od 8.30- do 10.00.W kancelarii załatwiamy sprawy związane ze chrztem, ślubem, sprawy cmentarne, różnego rodzaju zaświadczenia. Natomiast , jeśli chodzi o wezwanie do chorego lub załatwienie pogrzebu, czy w innych ważnych sprawach jesteśmy  do dyspozycji.
  9. Do biblioteki parafialnej zapraszamy w środy w godz.16-18.00.
  10. Przypominamy, iż chrztów udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o g. 15.00, natomiast za roczne dzieci(tzw. roczki) modlić się będziemy w drugą niedzielę miesiąca o g. 11.00.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

.

Św. Stefan

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            XXII Niedziela Zwykła - 02.09.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                                          Zapowiedzi przedślubne