1. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją posługą i  pracą przyczynili się do godnego uczczenia Jezusa Eucharystycznego w procesji Bożego Ciała . Trwamy w Oktawie tej uroczystości. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 11.00. W tygodniu po Mszy św. wieczornej. Do udziału w procesji zapraszamy codziennie dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami; jak też cały orszak procesyjny. W czwartek na zakończenie oktawy dokonamy błogosławieństwa wianków z ziół i kwiatów.
  2. Jutro na Mszy św. o g. 18.00 ks. Tomasz, wraz z kolegami kursowymi, będzie świętował I rocznicę święceń kapłańskich.
  3. W środę, 13.06. nabożeństwo Fatimskie o g. 17.00. Przygotowują je i prowadzą dzieci pierwszokomunijne z rodzicami.
  4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma postu.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość św. Alberta Chmielowskiego, głównego Patrona naszej diecezji. Tego dnia będziemy też obchodzić trzynastą rocznicę wizyty błogosławionego Jana Pawła II w Sosnowcu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. O g. 16.00 zgromadzimy się na Placu Papieskim, aby dziękować Bogu za dar tego nawiedzenia i za nasz Kościół diecezjalny.
  6. Za dwa tygodnie będziemy obchodzili nasz odpust parafialny- ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy cały orszak procesyjny do wzięcia udziału w procesji, dzieci pierwszokomunijne, sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami.
  7. Dziękujemy parafianom z ul. Biały Brzeg i Zwycięstwa  za posprzątanie kościoła, a byli to: Ludwika Kowalska, Janina Krawczyk, Maria Kędzierska, Aneta Sorek, Stanisława Radko, Zuzanna Kopaczyńska- Nowacka, Jolanta Tracz, Emilia i Grzegorz Stańkowscy i złożenie ofiary na kościół w kwocie 65 zł. W przyszłą sobotę prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Celników i Żurawia.
  8. W drugą niedzielę lipca, 08.07. organizowana jest tradycyjna pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę, organizowana przez KRM. Bliższe informacje i zapisy u pani Anny Gołas.

.

Matka Boża Fatimska

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            X Niedziela Zwykła - 10.06.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                                          Zapowiedzi przedślubne