1. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, czas łaski dany nam przez Boga. Rekolekcje prowadzi ks. Wojciech Stach- Proboszcz Parafii św. Barbary w Dąbrowie Górniczej. Dokładny rozkład wisi w gablocie. Taca z wtorku i środy  będzie przeznaczona na potrzeby rekolekcji. Chorych i osoby starsze zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 16.00 połączoną z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, będziemy odwiedzać w Wielki Piątek od g. 10.00. Zgłaszamy tylko te osoby, których nie odwiedzamy z racji I piątków. Bardzo prosimy by nie odkładać sakramentu pojednania na „ później”. Zachęcamy by wykorzystać środę- dzień spowiedzi rekolekcyjnej, będzie wtedy więcej księży i to jest dzień naszego wielkopostnego pojednania z Bogiem i bliźnim- nie zmarnujmy tej szansy.
  2. Jutro liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Katolicki świat przeżywa Dzień Świętości Życia. Jedną z form troski o dziecko zagrożone zabiciem w łonie matki jest Duchowa Adopcja. Każdy kto chciałby podjąć się tego zadania prosimy wpisać się do naszej parafialnej księgi, która leży na klęczniku przy ołtarzu Matki Bożej.
  3. Ufamy, że do wszystkich rodzin naszej parafii dotarły życzenia świąteczne. Jeżeli ktoś został pominięty, to prosimy, aby zabrać sobie życzenia z cokołów ostatnich ławek. Ofiary przy tej okazji składane, będą przeznaczone na zakup ziemi na parking przy cmentarzu, a także na inne prace wokół kościoła.  Bardzo dziękujemy za ofiarność i zrozumienie istniejących potrzeb.
  4. W najbliższą sobotę i niedzielę o g. 9.00 na auli, początek kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm- żywych gałązek krzewów lub drzew na wszystkich Mszach świętych. Na Mszy św. o g. 11.00 odbędzie się konkurs na największą i najładniejszą palmę dla dzieci. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. Od dzisiaj przed kościołem będzie można nabyć palmy. Ofiary składane przy zakupie palm będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dla dzieci z naszej parafii.  W Liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu także, do Katedry Sosnowieckiej na obchody XXV Światowego Dnia Młodzieży na godz. 14.00  zaprasza Ks. Bp Grzegorz Kaszak młodzież i wszystkich chętnych. Ks. Tomasz organizuje wyjazd na te uroczystości. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u księży. Wyjazd o 13.00.
  6. W związku ze zmianą czasu Msze św. wieczorne w tygodniu o g. 18.00.
  7. W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich parafian na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Zgromadzimy się wcześniej na Mszy św. o g. 17.00, a po niej wyruszymy z krzyżem w kierunku Łęgu. Bardzo prosimy o liczne przybycie dzieci, młodzieży, dorosłych ze świecami. W tym dniu  będzie to jedyna Droga Krzyżowa.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa  a byli to: Mieczysława Wójciga, Barbara Majchrowska, Maria i Józef Fidos, Renata i Piotr Dusza  za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w kwocie 60 zł. Za tydzień o tę posługę prosimy mieszkańców ul. Osadników, Rzepeckiego i Kosów.
  9. Pani Paulina Banasik studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, zwraca się do nas z ogromną prośbą o udział w przeprowadzanych przez nią badaniach w ramach pracy licencjackiej. Od następnego weekendu na terenie dzielnicy Jeleń będzie rozdawać i prosić o wypełnienie ankiet na temat problemu chińskich imigrantów w Jaworznie. Bardzo prosimy o zaangażowanie i  pomoc w ich wypełnieniu."
  10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przed kościołem ministranci i młodzież rozprowadzają różnego rodzaju ozdoby świąteczne, m. in. palmy na niedzielę palmową, baranki,  stroiki.
Dzień Świętości Życia - multimedia
Zwiastowanie Pańskie

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<           V Niedziela Wielkiego Postu - 25.03.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                                              Zapowiedzi przedślubne