1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu-  zwana „Laetare”, czyli radości. W tradycji rzymskiej jest to Niedziela Róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Ojciec święty poświęcał złotą różę i ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
  2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne.  Zaplanujmy już dziś tak nasze życie codzienne, aby znaleźć czas na spotkanie ze słowem Bożym. Plan rekolekcji w naszej gazetce.
  4. Za tydzień w niedzielę, rozpocznie się w sosnowieckiej bazylice katedralnej peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii bł. Jana Pawła II po parafiach naszej diecezji. Jest to równocześnie 20 rocznica powstania naszej diecezji. Przypominam, że w naszej parafii nawiedzenie obrazu i relikwii będzie miało miejsce 19 października.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa  a byli to: posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w kwocie  zł. W najbliższą sobotę prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 160 do 174 oraz od 183 do 189.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Janinę Szpak z ul. Szulgacza. Prośmy Boga o niebo dla niej.
  8. Plan wyjazdu na Litwę.
św. Józef - multimedia
Św. Józef

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<           IV Niedziela Wielkiego Postu - 18.03.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                                              Zapowiedzi przedślubne