1. Dzisiaj uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  2. W PIĄTEK uroczystość Objawienia Pańskiego- Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy. Dzień tej uroczystości jest wolnym od pracy.  Istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy św., z którego zwalnia jedynie poważna przyczyna. Msze św. w tym dniu, tak jak w każdą niedzielę.  Na zakończenie Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kredy i kadzidła. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wpisując litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. Znaczenie  liter jest różnie tłumaczone- wg tradycji to początek imion Magów, a inna interpretacja podaje, iż jest to skrót z języka łacińskiego: Christus Mansionem Benedicat- Chrystus mieszkanie błogosławi.
  3. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca także w piątek, w uroczystość Trzech Króli ,  od g. 14.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W I Piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami świętymi i w piątek przed każdą Eucharystią. W styczniu nie będziemy odwiedzać chorych z komunią świętą. W I sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się Wspólnota Żywego Różańca. Wspólna modlitwa już od 6.45.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa, W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z  ul. Zwycięstwa od 76 do 82 i od 77 do 93.
  6. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  7. W niedzielę 15 stycznia o g. 18.00 , zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu wykładowców i studentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Całość poprowadzi ks. Paweł Sobierajski. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
  8. Plan kolędy na ten tydzień ( przeczytać).
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            Świętej Bożej Rodzicielki - 01.01.2012              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                        Kolęda 2011/12                        Zapowiedzi przedślubne