1. Trwamy w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach do świąt: p. Henrykowi Palka, Tomaszowi Pluta, Zygmuntowi Stokłosie, państwu Teresie i Zbigniewowi Chaberka, Krzysztofowi Pacut, ministrantom i młodzieży, którzy pod kierunkiem ks. Tomasza budowali szopkę i stroili kościół do świąt. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas i włożoną pracę.
  3. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską- kolędę- jej program wisi w gablocie ( przeczytać porządek na ten tydzień). Na kolędę przygotowujemy krzyżyk, świece i wodę święconą. Woda święcona jest przy choince pod chórem( jeśli nie mamy wody święconej w domu, to proszę o tym fakcie poinformować księdza). Bardzo prosimy, by w miarę możliwości, całą rodziną spotkać się z kapłanem, który w imieniu Chrystusa i Kościoła odwiedza nasz dom, by wspólnie się pomodlić, sprosić Boże błogosławieństwo. Prosimy, by dzieci i młodzież gimnazjalna miała przygotowane zeszyty z religii, a młodzież szkół średnich potwierdzony udział w katechezie szkolnej.
  4. W piątek święto Świętej Rodziny- Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne Święto Rodzin Katolickich.
  5. W sobotę, ostatni dzień roku, zapraszamy na Mszę św. na g. 17.00 – ostatnią w tym roku, a po niej nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto po spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie i publicznie odmówi w ostatni dzień roku hymn „ Ciebie Boga wysławiamy…” W związku z kolędą kancelaria czynna tak jak do tej pory.
  6.  W niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień modlitw o Pokój.
  7. Na spotkanie opłatkowo- noworoczne zapraszamy w Trzech Króli, 06.01. o g. 14.00 członków Żywego Różańca.
  8. Natomiast koncert kolęd w wykonaniu wykładowców i studentów Akademii Muzyczne w Katowicach, odbędzie się w naszej Świątyni 15.01. o g. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy.
  9. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa a byli to: Maria Zubel, Dorota i Jakub Szumny, Irena i Marek Grzybek, Maria Migacz,  Maria Baran  za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty w kwocie 40  zł. W sobotę 31.12., po rannej Eucharystii, o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 61 do 75.
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            Św. Szczepana - 26.12.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2012                        Kolęda 2011/12                        Zapowiedzi przedślubne