1. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa  za posprzątanie kościoła. W wigilię, w sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 46 do 60. W gablocie wisi porządek sprzątania kościoła na pierwsze półrocze 2012r. Prosimy zapoznać się z nim, tak by wspólnie z sąsiadami zaplanować sobie tę posługę na rzecz naszej Wspólnoty.
  2. W piątek, 23.12. od 8.30 odwiedziny chorych z Sakramentami świętymi. Prosimy do środy zgłaszać swoich bliskich, tych których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca. Nie będziemy odwiedzać chorych w styczniu.
  3. Także w piątek, 23 grudnia modlimy się za przyczyną Św. Ojca Pio z ucałowaniem jego relikwii.
  4. Do soboty roraty o 6.45. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty, codziennie przed Mszami świętymi. Nie będziemy spowiadać w Boże Narodzenie. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. O g.6.45 ostatnie roraty na które wszystkich zapraszamy. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W Wigilię Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, pamiętajmy o zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. Pasterka tradycyjnie o północy. Kwadrans przed Pasterką Nowenna do Dzieciątka Jezus. Podczas Pasterki taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia ( domy samotnej Matki).
  6. W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zarówno w pierwszy jak i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj kolejny numer gazetki parafialnej m.in. z porządkiem sprzątania na pierwsze półrocze 2012r. Kolęde- wizytę duszpasterską rozpoczniemy we wtorek 27.12. - plan kolędy wisi już w gablocie, jak również został wydrukowany w naszej gazetce. Są jeszcze świece na stół wigilijny oraz inne pamiątki świąteczne.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Tadeusza Braska z ul. Omturowców.  Prośmy Boga o niebo dla nich.
  10. Spotkajmy się zatem przy żłóbku na Pasterce. Niech nam Bóg Błogosławi.

Św. Piotr Kanizjusz Prezbiter i Doktor Kościoła

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<         IV Niedziela Adwentu - 18.12.2011     >>>  Następne >>>
KOLĘDA 2011/12                    Plan sprzątania kościoła 2011                    Zapowiedzi przedślubne