1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi O. Wojciech Drążek. Prośmy o dary Ducha św. dla niego i dla nas, aby Słowo Boże dotarło do naszych serc. Plan rekolekcji jest w naszych domach, ale dla porządku przypominamy: w poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami dla dorosłych na roratach o 7.00, o 9.00 i 18.00( w poniedziałek i wtorek Eucharystia wieczorna wyjątkowo o g. 18.00- by dać większą możliwość tym, którzy zechcą skorzystać z rekolekcji) . Dzieci w obydwa dni mają Msze św. z naukami o 16.00. Młodzież z gimnazjum przyjdzie w poniedziałek i wtorek na g. 15.00. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi św. w godz. 6.45 - 10.00, i po południu od 15.00 do 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze przygotować się do Świąt. W poniedziałek i wtorek taca zbierana na Mszach św. przeznaczona jest na potrzeby rekolekcji.
  2. Od czwartku, 16 grudnia, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Będziemy nią się modlić przed wieczorną Eucharystią.
  3. W piątek od g. 16 do 18.00, wydawanie darów z Caritasu dla zainteresowanych rodzin.
  4. Także w piątek spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na wieczornej Eucharystii.
  5. Za tydzień w niedzielę 18.12. organizowana jest na auli Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii. Ufamy, że dotarły zaproszenia roznoszone przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich do wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy, by wspólnie dzielić się opłatkiem i miłością. O g. 15.00 Msza św. w kościele, po niej spotkanie na auli.
  6. W minionym tygodniu ministranci i młodzież, roznieśli życzenia świąteczne wraz z planem rekolekcji adwentowych do naszych domów. Mamy nadzieję, iż dobrze wywiązali się z tego zadania. Z cokołów ostatnich ławek mogą zabrać sobie życzenia Ci, którzy ich nie otrzymali.
  7. Do nabycia są świece Caritasu na stół wigilijny. Zachęcamy by się w nie zaopatrzyć i w ten sposób wspierać najbardziej potrzebujących. Są także kalendarze na Nowy Rok, kartki świąteczne i aniołki.
  8. Przed kościołem ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ewentualne ofiary przeznaczone będą na fundusz ministrancki.
  9. P. Organista zakończył roznoszenie opłatków do naszych domów. Jeśli ktoś nie był obecny w domu, może nabyć opłatki pod chórem u p. Organisty.
  10. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa z nr 20B, 21, 22, 28 (1), z Celników 17(3)  za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 31 do 45.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Eugeniusza Brożka z ul. Lipinka oraz Izabelę Kwiatkowską z ul. Wiosny Ludów. Prośmy o niebo dla nich.

Św. Jan od Krzyża
Strona Główna Napisz do nas modlitewnik Mapa strony Msza on-line