1. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na Caritas czyli dobroczynne dzieła prowadzone przez Kościół w Polsce.
  2. Nabożeństwa Różańcowe w naszym kościele każdego dnia o godz. 17.30. W ramach różańca będą też odprawiane nowenny: środowa do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i młodzież prowadzą nabożeństwo w następującym porządku: Poniedziałek kl. I Gimnazjum, Wtorek- kl. O, I i II, Środa- kl. III i V, Czwartek- kl. IV i VI, Piątek- kl. II i III Gimnazjum. Postarajmy się przynajmniej raz w tygodniu przyjść z całą rodziną, albo podejmijmy zobowiązanie rodzinnej modlitwy różańcowej w naszych domach.
  3. W piątek, 7 X-  przypada święto patronalne Żywego Różańca- NMP Różańcowej. Do modlitwy szczególnie zapraszamy wszystkich należących do Róż Żywego Różańca. Na wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 pobłogosławimy różańce dzieciom klas drugich- zapraszamy dzieci z rodzicami już na różaniec o g. 17.30. Tego dnia przypada także 3r.śm. ks. Bpa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w gorącej modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej diecezji.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I Piątek- wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i całego świata.  Od godz. 15.00- adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną  i wieczorną Mszą świętą i w piątek od 15.00. Na tę godzinę zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież. Komunia św. będzie udzielana co 20 minut. Odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od 8.30. W związku ze zbliżającym się świętem MB Różańcowej zapraszamy w sobotę po Mszy św. rannej na aulę na tradycyjną herbatę z ciastkiem.
  5. Zbiórki ministrantów odbywają się zawsze w soboty o g. 10.00, natomiast kandydatów na ministrantów o g. 11.00. Dziewczynki na scholkę w niedzielę o g. 10.15. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę będzie Dzień Papieski. Jako żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II, przed kościołem młodzież będzie zbierała ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.
  7. Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 9.00 spotyka się SRK.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Zelwerowicza, a byli to: za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty w kwocie  zł. W przyszłą sobotę o posługę tę prosimy mieszkańców z ul. Zelwerowicza- druga połowa- pozostali.
  9. Na cokołach ostatnich ławek są kartki ( formularze) z wypominkami jednorazowymi, które po wypełnieniu składamy u księży. Będą ci zmarli polecani Bogu w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu, w Dzień Zaduszny przed Mszami świętymi oraz przez miesiąc listopad. Ofiara z racji  wypominek jednorazowych jest dowolna. Wypominki tzw. Roczne i półroczne dyktujemy kapłanom. Tych zmarłych będziemy polecali Bogu przez miesiąc listopad przed wieczorną Mszą św. i w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami św. o godz. 7.00; 9.00 i 15.00. Przy zapisywaniu bliskich zmarłych u księdza prosimy, aby podawać przed którą Mszą św. mają być wypominani. Ofiara z racji rocznych wypominek „ od duszy”,  to tyle co intencja mszalna, półroczne połowa tej kwoty.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej Wspólnocie  + Franciszka Migacz z Krapkowic oraz Anastazję Głogowską z ul. Lipinki. Prośmy Boga o niebo dla nich.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  12. Intencje mszalne są wywieszone w gablotce.

MB Różańcowa

Strona Główna Napisz do nas modlitewnik Mapa strony Msza on-line