1. We wtorek, 13 września, o g. 17.00 początek nabożeństwa Fatimskiego. Poprowadzi je Koło Radia Maryja.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00. Okazja do spowiedzi przed Odpustem codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. a także w piątek od g. 17.00. Istotą Odpustu jest darowanie kar doczesnych  odpuszczonych już co do winy. Dodatkowo stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii sw., odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i chęć poprawy życia. Prosimy też o odnowienie i przyozdobienie przydrożnych krzyży i kapliczek. Bardzo prosimy, aby tak jak przed Bożym Ciałem był przygotowany orszak procesyjny. Prosimy o odświeżenie figur, feretronów, sztandarów, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami. Do asysty zapraszamy górników i strażaków. W minionym tygodniu zostały rozniesione przez młodzież koperty z życzeniami odpustowymi. Ufamy, że dotarły do wszystkich rodzin, jeśli jednak ktoś ich nie otrzymał może je zabrać z cokołów ostatnich ławek. Wszystkie ofiary jakie zostaną złożone będą przeznaczone na zapłatę prac prowadzonych w parafii.
  3. Natomiast o g. 14.00 Mszą św. rozpoczniemy świętowanie miejskich dożynek. Po Eucharystii przejście korowodu dożynkowego pod Dom Kultury w Jeleniu. Tam będzie druga część uroczystości dożynkowych z wieloma atrakcjami. Serdecznie zapraszamy. Przewodniczyć Sumie odpustowej i Mszy dożynkowej będzie Ks. Bp Grzegorz Kaszak.
  4. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców- Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
  5. W przyszłą niedzielę pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę.
  6. Dziękujemy parafianom z ul Kunickiego za posprzątanie kościoła  złożenie ofiary w kwocie zł. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. 700-lecie- do połowy.
  7. Intencje mszalne są wywieszone w gablotce.

Podwyższenia Krzyża Świętego

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             >>>  Następne >>>