1. Po okresie wakacyjnym wracamy do zwykłej pracy duszpasterskiej z dziećmi i młodzieżą. Zapraszamy ministrantów, kandydatów na ministrantów, mamy nadzieję na stworzenie grupy młodzieżowej, byśmy na nowo odnaleźli się w służbie na rzecz całej parafii. Przypominamy, że młodzież gimnazjalna i ze szkół średnich przychodzi w niedzielę na Mszę św. na godz. 9.00, natomiast dzieci szkoły podstawowej oraz młodsze na godz. 11.00. Zbiórka ministrantów w sobotę o g. 10.00. Zapraszamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministranckie.
  2. Jutro, w poniedziałek, o g. 18.00 spotkanie i próba chóru na auli.
  3. W środę, 7 września, do kościoła św. Stanisława w Czeladzi pielgrzymować będą chorzy z całej naszej diecezji.
  4. W czwartek święto Narodzenia NMP- MB siewnej. Okazja do poświęcenia ziarna siewnego na rannej i wieczornej Eucharystii.
  5. W najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się na auli o g. 9.00, spotkania o miłości, w ramach kursu przedmałżeńskiego. Serdecznie zapraszamy narzeczonych.
  6. W niedzielę na Mszy św. o g. 9.00 spotyka się Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  7. Dziękujemy parafianom z ul. Omturowców za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. W przyszłym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Kunickiego.
  8. Za dwa tygodnie, 18.09., będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową w naszej Parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.  W tym tygodniu młodzież rozniesie koperty z życzeniami z r. Odpustu Parafialnego. Kończą się prace wokół kościoła. Mamy nadzieję zamknąć je do odpustu.   Pozostanie jeszcze do zamontowania oświetlenia- latarnie wokół kościoła. Planujemy także jeszcze przed zimą dokończenie prac przy murze od strony ulicy. Natomiast w mieszkaniu ks. Tomasza zostały wymienione okna za cenę 5500zł. Uroczystą sumę o g. 11.00 odprawi Pasterz naszej   diecezji ks. Bp Grzegorz Kaszak, a także o g. 14.00 Mszą św. rozpoczniemy świętowanie miejskich dożynek, również pod przewodnictwem Bpa Ordynariusza. Bliższe informacje podamy za tydzień.
  9. Przypominamy:   Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki i czwartki w godz. 16-17.30.a w sobotę od 8.30- do 10.00.W kancelarii załatwiamy sprawy związane ze chrztem, ślubem, sprawy cmentarne, różnego rodzaju zaświadczenia. Natomiast , jeśli chodzi o wezwanie do chorego lub załatwienie pogrzebu, czy w innych ważnych sprawach jesteśmy  do dyspozycji. Do biblioteki parafialnej zapraszamy w środy w godz.16-18.00. Przypominamy, iż chrztów udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca na Mszy św. o g. 15.00, natomiast za roczne dzieci(tzw. roczki) modlić się będziemy w drugą niedzielę miesiąca o g. 11.00.
  10. Intencje mszalne są wywieszone w gablotce.

Bł. Aniela Salawa

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             >>>  Następne >>>