1. Obchodzimy dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej odpust ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Niech Maryja wyprasza u swego syna Jezusa Chrystusa wszelkie łaski dla naszej Parafii, rodzin i poszczególnych osób. Suma Odpustowa o godz. 11.00.
  2. Zakończyliśmy rok szkolny. Przypominamy ,że nie ma   „ wakacji” od spraw Bożych. Wszystkim wyjeżdżającym na urlop życzymy miłego wypoczynku, aby z nowymi siłami wrócić do pracy i swoich obowiązków.
  3. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła do czwartku, po wieczornej Mszy św. W czwartek na zakończenie Oktawy, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
  4. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Jest to także Dzień Papieski. Nie może zabraknąć modlitewnej więzi z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Msze św. w tym dniu o godz.7.00 i 18.00.  Także w środę dzień imienin ks. Bpa Piotra Skuchy. Pamiętajmy o modlitwie, aby Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem.
  5. W czwartek, 30 czerwca, od g. 16.00 wydawanie darów z Caritasu dla potrzebujących rodzin.
  6. W tym tygodniu przypada I Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - wynagradzamy za grzechy nasze i całego świata. W tym dniu nie obowiązuje post. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. i od g. 15.00. Wtedy też początek adoracji Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych i osób starszych z Komunią św. ks. Prob. w piątek od 8.30, natomiast ks. Adrian w sobotę od 8.30.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca na Mszy św. o godz. 7.00 spotyka się i modlitwie Wspólnota Żywego Różańca.
  8. Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza  na pielgrzymkę nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę w niedzielę – 3 lipca. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja jest natomiast 10 lipca. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału i zapisywaniu się u p. Anny Gołas.
  9. Dziękujemy parafianom z ul. Na Błoniach za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty.
  10. W przyszłym tygodniu o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Na Błoniach od nr 11 do 15. W gablocie wisi harmonogram sprzątania kościoła do końca tego roku. Prosimy zapoznać się z nim tak, by z sąsiadami właściwie zorganizować sobie tę posługę na rzecz całej wspólnoty parafialnej.
  11. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli - 3 lipca, przez okres wakacji, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
  12. W Minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Stanisławę Piecka z ul. ks. Sulińskiego. Prośmy Boga o niebo dla niej.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Matka Boża Nieustającej Pomocy

Strona Główna Napisz do nas modlitewnik Mapa strony Msza on-line