Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 9:00 udamy się z procesją Eucharystyczną po ulicach naszej parafii. Trasa jak i rozmieszczenie ołtarzy  zgodne z wieloletnią tradycją: 1- pp. Śmierciak ( pomaga ul. Zwycięstwa i wszystkie boczne oraz Żywy Różaniec- kwiaty, dekoracja ); 2- pp. Kępka ( pomaga ul. Lipinka, Sulińskiego, Koniówki i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ); 3- pp.Paszcza- pomaga ul. Wiosny Ludów, Okrągle  4- pp. Piecka- pomagają mieszkańcy ul. Wygoda, wszystkie przylegające i Koło  Radia Maryja .

Bardzo prosimy zatroszczyć się o sztandary, feretrony, figury i figurki- odświeżyć, przyozdobić.
Prosimy o asystę na procesji Górników i Ochotniczą Straż Pożarną. Zaraz po procesji zostanie odprawiona Msza św. recytowana, bez kazania, dla tych, którzy uczestniczyli tylko w procesji.
Rodziców dziewczynek sypiących kwiatki prosimy o zatroszczenie się o kwiaty a także chłopców z dzwoneczkami. Dzieci komunijne oraz klas III-ich  przyjdą  w swoich strojach.
Pamiętajmy o przygotowaniu dekoracji domów i okien.

W Oktawie Bożego Ciała procesja codziennie wokół Kościoła po wieczornej Mszy św.
Przypominamy, że naszym obowiązkiem jest uczestniczenie we Mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała i samo uczestniczenie w procesji nie zadość czyni tej powinności. Niech udział i nasza postawa zarówno na Mszy jak i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

Monstrancja - Spotkanie z Matką

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             >>>  Następne >>>