1. Dziś czcimy Jednego Boga w Trzech Osobach czyli Trójcę Przenajświętszą. Ta prawda wiary jest podstawą naszej religii, chociaż zupełnie przekracza zdolności poznawcze człowieka. Dlatego należy  podejść do tego dogmatu na płaszczyźnie wiary, niejako pochylić się na kolanach.
  2. W środę zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na Mszę św. z udziałem uczniów SP i Gimnazjum, nauczycieli i rodziców na godz. 7.30. Niech to będzie sposobność do wspólnej modlitwy, by czas wakacji był dla dzieci i młodzieży okazją do odpoczynku a Bóg uchronił je przed nieszczęściami. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w środę od g.17.00.
  3. Także w środę, 22.06., odpowiadając na prośbę mieszkańców, odprawimy Mszę św. dziękczynną o dobre urodzaje na Okrąglu, na placu przy kapliczce MB o g. 19.00.
  4. W czwartek 23 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Na Mszy św. o g. 7.00 modlimy się za przyczyną św. Ojca Pio z ucałowaniem jego relikwii.
  5. W piątek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Nie ma postu w tym dniu.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili nasz odpust parafialny- ku czci NMP Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie ks. BP Piotr Skucha. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty codziennie przed Mszami świętymi i dodatkowo w środę od godz. 17.00. Zapraszamy na uroczystość odpustową cały orszak procesyjny, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami, dzieci klas II –ich i III-ich w strojach komunijnych, górników i strażaków.
  7. Coroczna pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, odbędzie się 10 lipca. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zgłaszać się można do księży lub p. Anny Gołas.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Na Błoniach za posprzątanie kościoła  i złożenie ofiary w kwocie  zł.   Natomiast w przyszłą sobotę  prosimy mieszkańców z ul. Na Błoniach od nr 6 do 10.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            Uroczystość Trójcy Świętej - 19.06.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                                             Zapowiedzi przedślubne