1. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Kościół pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W Polsce ta modlitwa nosi nazwę „ Dni Krzyżowych”.
  2. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha świętego. Są to dni przygotowania na przyjęcie darów Ducha świętego.
  3. W środę Dzień Dziecka. Tego dnia modlimy się za dzieci z całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. i w piatek od godz. 15.00. Od godz. 15.00- Adoracja Najświętszego Sakramentu i o tej godzinie przyjdą do spowiedzi dzieci. Komunia święta co 20 minut. Odwiedziny chorych z Komunią św.  ks. Prob.w piątek od 8.30, natomiast ks. Adrian w sobotę od 8.30. W I sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się na modlitwie Wspólnota Żywego Różańca.
  5. W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Zbawiciela. Nabożeństwo do Serca Jezusowego w środę i piątek po wieczornej Mszy św., w pozostałe dni w ramach dziękczynienia po komunii św. W tym tygodniu w I piątek przed wieczorną Eucharystią.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a na Mszy św. o g. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość Rocznicy I Kom. Św. dzieci klas III-ich. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych w piątek od g. 15.00. Dzieci przychodzą na swoją rocznicę w strojach komunijnych albo na  „galowo”. Próba dzieci w czwartek po wieczornej Eucharystii.
  7. Także za tydzień będziemy zbierać do puszek ofiary na rzecz budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na III Festyn Rodzinny organizowany przez Dom Kultury w Jeleniu wespół z parafią. O g. 15.00 Msza św. inaugurująca Święto Ludowe w intencji uczestników święta ludowego i w 100-lecie śmierci wielkiego społecznika Ks. Stojałowskego. Po Mszy św. na parkingu parafialnym przewidziano wiele atrakcji: występy artystyczne dzieci i młodzieży, występ zespołu „Dobrzanki”, zabawy dla dzieci, zabawa taneczna. Bliższe informacje na plakacie przed kościołem.
  9. Nikt nie przyszedł wczoraj do sprzątania kościoła z ul. Banachiewicza, złozono jedynie ofiarę na kwiaty w kwocie 110 zł. W tym  tygodniu , prosimy o posprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Koszutskiej.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana +  Teresa Biel z ul. Mały Dół oraz Janina Płonka z ul. Koszutskiej. Prośmy Boga o niebo dla niej.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Św. Jan Sarkander

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            VI Niedziela Wielkanocna - 29.05.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                                             Zapowiedzi przedślubne