1. Dzisiaj druga niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele  lub za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa miłosiernego, np. Jezu miłosierny , ufam Tobie. Ofiary z dzisiejszej niedzieli są w połowie przeznaczone na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia koscioła.  Dzisiaj, aby dać możliwość obejrzenia w TV transmisji z beatyfikacji Jana Pawła II, nie będzie Mszy sw. o g. 11.00.
  2. Od 1 maja rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP. W naszej świątyni w tygodniu po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedzielę przed wieczorną Eucharystią. Dzieci przyjdą w następującym porządku: Poniedziałek- kl.0-I, wtorek- kl. II, środa- kl.III-IV, czwartek- kl.V-VI, piątek- gimnazjum.  Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
  3. Jutro, przeniesiona z powodu świąt wielkanocnych, uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
  4. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski- Głównej Patronki Naszej Ojczyzny. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca- modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W I Piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą świętą i w piątek od g.15.00. Również od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych z Komunią świętą ks. Prob. w piątek od g. 8.30, natomiast ks. Adrian w sobotę od 8.30. W I sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się na modlitwie Wspólnota Żywego Różańca.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Anczyca, za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę  o tę posługę prosimy mieszkańców ul. Proksy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Błogosławiony Jan Paweł II

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            Niedziela Miłosierdzia - 01.05.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                                             Zapowiedzi przedślubne