1. Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych w naszej parafii: Droga Krzyżowa w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. W piątek o 16.15 obowiązkowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z komunią świętą. O 17.00 Msza św., natomiast o 17.30 dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00  a po nich Msza św. recytowana i bez kazania. Serdecznie  zachęcamy i zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  2. Zachęcamy do podjęcia dzieł pokutnych, do praktykowania jałmużny postnej. Prośmy Boga o dobre przeżycie W. Postu, o dobre przeżycie rekolekcji parafialnych.
  3. W przyszłą  niedzielę , 20 marca, przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Kościoły Misyjne.
  4. W środę o g. 16.00 spotyka się na auli Koło Radia Maryja, o 16.30 wspólna modlitwa w kościele, o 17.00 tradycyjnie Eucharystia.
  5. W czwartek, 17 marca po Mszy św. wieczornej, na auli odbędzie się projekcja filmu „Mgła”, a po nim spotkanie z byłym szefem ABW- ministrem Bogdanem Święczkowskim. Organizatorem tej inicjatywy jest Fundacja Rozwoju Patria, na czele z p. Andrzejem Opitkiem.
  6. W sobotę, 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła.
  7. Dziękujemy parafianom z ul. Wygoda, za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. W najbliższą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wygoda od nr 63 do 83 i nr 56.
  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Marka Jachimczyka z ul. Zwycięstwa i Stanisława Proksę z ul. Zwycięstwa. Prośmy Boga o niebo dla nich.
  11. W sierpniu tego roku w Madrycie w Hiszpanii odbędą się XXVI Światowe Dni Młodzieży, które zainicjował przed laty Sługa Boży Jan Paweł II.
    Młodzież z naszej diecezji także może wziąć udział w tej pielgrzymce. W związku z tym zapraszamy zainteresowanych - młodzież licealną, studencką i pracującą z Jaworzna na specjalne spotkanie, które przygotowuje Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży. Odbędzie się ono w środę, 16 marca, o godz. 17.00 w kościele św. Wojciecha w Jaworznie.
    Na podobne spotkania zapraszamy 16 kwietnia do bazyliki św. Andrzeja w Olkuszu i 16 maja do bazyliki NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej.

Św. Józef

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            I Niedziela Wielkiego Postu - 13.03.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                                             Zapowiedzi przedślubne