1. Dzisiaj rozpoczynamy 43 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W środę rozpoczynamy Wielki Post- czas refleksji nad miłością Boga i naszą odpowiedzią na nią. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00- dla dzieci i młodzieży oraz 18.00. Na wszystkich Mszach będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tzn. ograniczamy ilość i jakość spożywanego pokarmu. Na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek, o ile tego dnia nie wypada uroczystość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, zaś prawem o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Czas Wielkiego Postu jest tak jak każdy piątek roku ( chyba, że wypada święto) okresem pokuty, w czasie którego osoba wierząca nie powinna organizować i brać udziału w zabawach.  To czas pokuty- postu, modlitwy i jałmużny.
  3. Zgodnie z praktyką naszej parafii w poniedziałek i wtorek poprzedzające Środę Popielcową będzie w naszej świątyni całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii- tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Bardzo prosimy Róże Żywego Różańca o adorację Pana Jezusa w poszczególnych godzinach, tak by zawsze ktoś był w kościele. Plan Adoracji wisi w gablocie, a rozpoczyna się od 8.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich do osobistej adoracji, dzieci, młodzież, dorosłych,  poszczególne grupy życia parafialnego. Myślimy, że każdy może w ciszy, bezpośrednio przed Panem Jezusem, otworzyć swoje serce i umysł by przemyśleć swoje wielkopostne postanowienia.
  4. Nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.15 obowiązkowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o 17.00 Msza św. i po Mszy św.  o 17.30- Droga Krzyżowa dla dorosłych i starszej młodzieży. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez panów M.Bebaka i M.Siodłaka.
  5. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 będziemy rozpoczynać nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy. Po nim Msza św. recytowana, bez kazania. Przypominamy, że naszym obowiązkiem jest uczestniczenie we Mszy św. i sama obecność na Gorzkich Żalach nie zadość czyni temu nakazowi.
  6. W okresie Wielkiego Postu nie dekorujemy ołtarzy żywymi kwiatami. Ofiary składane przy okazji sprzątania kościoła będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  7. Przypominamy, iż w dniach  26 i 27 marca odbędzie się kolejna seria spotkań o miłości w ramach kursu przedmałżeńskiego. Prosimy, aby zgłaszali się narzeczeni planujący ślub w pierwszej połowie roku.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Wygoda, a byli to: Janina Gołas, Marcin Żurawik, Maria Baran, Krystyna Purat  za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w kwocie 20 zł. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wygoda od nr 41 do 61.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Józefa Granatowskiego z ul. Na Stawach. Prośmy Boga o niebo dla niego.

Popielec

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            IX Niedziela Zwykła - 06.03.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                                             Zapowiedzi przedślubne