1. W środę, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego- MB Gromnicznej. Msze św. w naszej świątyni o g. 7.00, 9.00,16.00- dla dzieci i młodzieży i 18.00. Dzieci klas II-ich przyjda z rodzicami na g. 18.00 i wtedy będą miały poświęcone świece i książeczki pierwszokomunijne (nowe świece dostaną te dzieci, których rodzice zgłosili chęć nabycia tych świec, inne przyjdą ze świecami ze swojego chrztu świętego). W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec- gromnic. 2 luty to również Dzień Życia konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Tego dnia ofiary są przeznaczone na wsparcie żeńskich Zakonów Klauzurowych.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca- modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i zakonu. W I Piątek miesiąca- wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. i od g. 15.00. O g. 15.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Komunia św. będzie udzielana co 20 minut. Odwiedziny chorych z komunią św. Ks. Prob. w piątek od g.8.30, ks. Adrian w sobotę od 8.30.
  3. W I Sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się na modlitwie Wspólnota Żywego Różańca.
  4. Uwaga! Ogłoszenie dla narzeczonych, którzy w tym roku zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa. Rozpoczynamy kurs dla narzeczonych, przygotowujący bezpośrednio do małżeństwa. W dniach 19 i 20 lutego br. tj. sobota i niedziela w godzinach: sobota 9- 14.30, niedziela 9- 13.00, odbędzie się pierwsza seria spotkań. Druga seria w dniach 26 i 27 marzec br. Prosimy, aby zgłaszały się te pary, które w pierwszym półroczu planują ślub. Następne spotkania odbędą się po świętach wielkanocnych, w maju. Na te spotkania mogą się zgłaszać także pary, które nie będą miały ślubu w naszej parafii.
  5. W ostatnim czasie zakupiliśmy 2 transporty płyt granitowych(ok. 50 ton), 2 transporty piasku żwirowego(28 ton) i 10 ton kostki granitowej czarnej. Jeśli chodzi o granit to powinno nam już wystarczyć na dokończenie prac wokół kościoła. Koszt tego materiału to 19 tys. zł.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. Wiosny Ludów, a byli to: Teresa, Edyta i Łukasz Szkarłat, Agnieszka i Krzysztof Nędza, Ewa, Danuta i Mateusz Hacuś, Władysława Żurawik   za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty w kwocie 30 zł. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wiosny Ludów od nr 32 do 10.

Matka Boża Gromniczna

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            IV Niedziela Zwykła - 30.1.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                        Kolęda 2011                        Zapowiedzi przedślubne