1. Dzisiaj spotkanie opłatkowo- noworoczne o g. 14.00 Żywego Różańca.
  2. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego- Misyjny Dzień Dzieci. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy. Od tego roku dzień tej uroczystości jest wolnym od pracy.  Istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy św., z którego zwalnia jedynie poważna przyczyna. Msze sw. w tym dniu o 7.00, 9.00, 16.00- dla dzieci i 18.00.  Na zakończenie Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kredy i kadzidła. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wpisując litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. Znaczenie  liter jest różnie tłumaczone- wg tradycji to początek imion Magów, a inna interpretacja podaje, iż jest to skrót z języka łacińskiego: Christus Mansionem Benedicat- Chrystus mieszkanie błogosławi.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. W I Piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszami świętymi i w piątek od 15.00. Komunia św. będzie udzielana co 20 minut. Również od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W styczniu nie będziemy odwiedzać chorych z komunią świętą.
  4. Dziękujemy parafianom z ul. Wiosny Ludów, a byli to: Danuta Boba, Henryk Paszcza  i do kwiatów dołożyli się Aurelia Mika i Mariusz Paszcza co dało 40 zł. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z  ul. Wiosny Ludów od nr 108 do 94 i od 19 do 17.
  5. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę o g. 18.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „ Skaldowie”. W związku z koncertem nie będzie Mszy św. o g. 18.00. Są jeszcze bilety do nabycia. Gorąco zapraszamy.
  6. Plan kolędy na ten tydzień.
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            2 Niedziela Po Narodzeniu - 2.1.2011              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                        Kolęda 2011                        Zapowiedzi przedślubne