1. Trwamy w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pana Jezusa. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach do świąt: p. Henrykowi Palka, Tomaszowi Pluta,  państwu Teresie i Zbigniewowi Chaberka, Ernestynie Czyż, Krzysztofowi Pacut, ministrantom i młodzieży. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas i włożoną pracę.
  3. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską- kolędę- jej program wisi w gablocie. Na kolędę przygotowujemy krzyżyk, świece i wodę święconą. Woda święcona jest przy choince pod chórem( jeśli nie mamy wody święconej w domu, to proszę o tym fakcie poinformować księdza). Bardzo prosimy, by w miarę możliwości, całą rodziną spotkać się z kapłanem, który w imieniu Chrystusa i Kościoła odwiedza nasz dom, by wspólnie się pomodlić, sprosić Boże błogosławieństwo. Prosimy, by dzieci i młodzież gimnazjalna miała przygotowane zeszyty z religii, a młodzież szkół średnich potwierdzony udział w katechezie szkolnej.
  4. W piątek ostatni dzień roku, zapraszamy na Mszę św. na g. 17.00 – ostatnią w tym roku, a po niej nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto po spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie i publicznie odmówi w ostatni dzień roku hymn „ Ciebie Boga wysławiamy…”. Mimo piątku nie ma postu, w ten piątek obowiązuje dyspensa od pokarmów mięsnych i zabaw.
  5. W związku z kolędą kancelaria czynna tak jak do tej pory.
  6. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień modlitw o Pokój. Msze św. tak jak w niedziele.
  7. Na spotkanie opłatkowo- noworoczne zapraszamy w przyszłą niedzielę 02.01. o g. 14.00 przedstawicieli Żywego Różańca. Natomiast na Mszy św. o g. 9.00 zagra orkiestra górnicza, a po niej koncert kolęd.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Wiosny Ludów a byli to: Maria i Wojciech Banasik, Danuta Pluta, Elwira Soból, Kazimiera Żurawik, Dominik Kaliś, Henryka Chandzlik, Anna Majchrzak, Anna i Agata Marszałek za posprzątanie kościoła i do kwiatów dołożył się Stanisława i Kazimierz Pluta, Kazimiera Zubel, Jasińscy i Gieniec, co dało kwotę 78 zł. W piątek 31.12., po rannej Eucharystii, o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wiosny Ludów od nr 128 do 110.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Tadeusza Żurawika z ul. 700-lecia, Mieczysławę Palka z ul. Szulgacza. Prośmy o niebo dla nich.
  10. Przypominamy o koncercie kolęd „Skaldów” 9.01. o g. 18.30.
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            Świętej Rodziny - 26.12.2010              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                        Kolęda 2011                        Zapowiedzi przedślubne