1. Dziękujemy parafianom z ul. Wiosny Ludów, a byli to : za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w kwocie  zł. W wigilię, w piątek o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wiosny Ludów od 148 do 130 i od 23 do 21. W gablocie wisi porządek sprzątania kościoła na pierwsze półrocze 2011r. Prosimy zapoznać się z nim, tak by wspólnie z sąsiadami zaplanować sobie tę posługę na rzecz naszej Wspólnoty.
  2. W czwartek od 8.30 odwiedziny chorych z Sakramentami świętymi. Prosimy do środy zgłaszać swoich bliskich, tych których nie odwiedzamy w I piątki miesiąca.
  3. Także w czwartek, 23 grudnia, pół godziny przed wieczorną Mszą św. modlimy się za przyczyną Św. Ojca Pio z ucałowaniem jego relikwii.
  4. Do piątku roraty o 6.45. Zachęcamy, aby skorzystać z Sakramentu Pokuty, codziennie przed Mszami swiętymi. Nie będziemy spowiadać w Boże Narodzenie. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. O g.6.45 ostatnie roraty na które wszystkich zapraszamy. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. W Wigilię Bożego Narodzenia, ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, pamiętajmy o zachowaniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  5. Pasterka tradycyjnie o północy. Kwadrans przed Pasterką Nowenna do Dzieciątka Jezus. Podczas Pasterki taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia ( domy samotnej Matki).
  6. W sobotę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zarówno w pierwszy jak i drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę. W drugi dzień świąt święto św. Rodziny. Taca przeznaczona na uczelnie katolickie.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Dzisiaj kolejny numer gazetki parafialnej m.in. z porządkiem sprzątania na pierwsze półrocze 2011r. Kolęde- wizytę duszpasterską rozpoczniemy w poniedziałek 27.12. - plan kolędy wisi już w gablocie, jak również został wydrukowany w naszej gazetce. Są jeszcze świece na stół wigilijny oraz inne pamiątki świąteczne.
  8. Przypominamy o koncercie kolęd  w naszej świątyni, w wykonaniu „ Skaldów” 09.01. o g. 18.00. Bilety są do nabycia w kościele i w niektórych sklepach w Jeleniu w cenie 20 zł. Dzieci i młodzież gimnazjalna mają wstęp wolny.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Władysława Żurawika z ul. Wiosny Ludów, Władysławę Lipka z ul. Wygoda, Adama Bożka z Dębu, Bronisławę Figura z ul. Zwycięstwa. Prośmy Boga o niebo dla nich.
  11. Spotkajmy się zatem przy żłóbku na Pasterce. Niech nam Bóg Błogosławi.

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            IV Niedziela Adwentu - 19.12.2010              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2011                        Kolęda 2011                        Zapowiedzi przedślubne

Św. Piotr Kanizjusz Prezbiter i Doktor Kościoła