1. Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Ryszard Gęgotek.   Prośmy o dary Ducha św. dla niego i dla nas, aby Słowo Boże dotarło do naszych serc. Plan rekolekcji jest w naszych domach, ale dla porządku przypominamy: w poniedziałek i wtorek Msze św. z naukami dla dorosłych na roratach o 6.45, o 9.00 i 18.00( w poniedziałek i wtorek Eucharystia wieczorna wyjątkowo o g. 18.00- by dać większą możliwość tym, którzy zechcą skorzystać z rekolekcji) . Dzieci w obydwa dni mają Msze św. z naukami o 16.00. Młodzież z gimnazjum przyjdzie w poniedziałek i wtorek na g. 15.00. W poniedziałek będzie dzień spowiedzi św. w godz. 6.30- 10.00, i po południu od 15.00 do 18.00. Zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi adwentowej, aby dobrze przygotować się do Świąt. W poniedziałek i wtorek taca zbierana na Mszach św. przeznaczona jest na potrzeby rekolekcji.
  2. We wtorek, w g. 16-18.00. wydawanie darów żywnościowych z Caritasu dla zainteresowanych rodzin.
  3. W zeszłotygodniowej zbiórce na Kościół Katolicki na Wschodzie złożyliście 380 zł. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.
  4. Od czwartku, 16 grudnia, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia. Będziemy nią się modlić przed wieczorną Eucharystią.
  5. Za tydzień w niedzielę 19.12. organizowana jest na auli Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii. Ufamy, że dotarły zaproszenia roznoszone przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich do wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy, by wspólnie dzielić się opłatkiem i miłością. O g. 15.00 Msza św. w kościele, po niej spotkanie na auli.
  6. W minionym tygodniu ministranci i młodzież, roznieśli życzenia świąteczne wraz z planem rekolekcji adwentowych do naszych domów. Mamy nadzieję, iż dobrze wywiązali się z tego zadania. Z cokołów ostatnich ławek mogą zabrać sobie życzenia Ci, którzy ich nie otrzymali.
  7. Do nabycia są świece Caritasu na stół wigilijny. Zachęcamy by się w nie zaopatrzyć i w ten sposób wspierać najbardziej potrzebujących. Są także kalendarze na Nowy Rok, kartki świąteczne i aniołki.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Wiosny Ludów  a byli to:  za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w kwocie  zł. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wiosny Ludów od 158 do 150 i 41 do 25.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty +  Prośmy o niebo dla nich.

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            III Niedziela Adwentu - 12.12.2010              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2010                        Zapowiedzi przedślubne

Św. Jan od Krzyża