Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa strony
<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            II Niedziela Adwentu - 5.12.2010              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2010                        Zapowiedzi przedślubne
Msza On-line
  1. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel do puszek przed kościołem.
  2. Przypominamy o codziennych roratach w naszej parafii o g. 6.45. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych.
  3. W środę, 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP- święto patronalne młodzieży żeńskiej.  Msze święte o g. 6.45 i 17.00. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy dzieci klas II – ich z rodzicami. Poświęcimy i wręczymy dzieciom medaliki.
  4. Z ul. Celników i Żurawiej  były wczoraj do sprzątania tylko 2 osoby od pp. Śmierciak. Szkoda, że tak mało, tyle się mówi i prosi, ale widocznie nie do wszystkich nasze apele docierają. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wiosny Ludów od 184 do 160 oraz pp. Bigaj i Kustro z ul. Zelwerowicza.
  5. W niedzielę 19.12. organizowana jest na auli Wigilia dla osób samotnych z naszej parafii. Ufamy, że dotarły zaproszenia roznoszone przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich do wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy, by wspólnie dzielić się opłatkiem i miłością. O g. 15.00 Msza św. w kościele, po niej spotkanie na auli.
  6. W minionym tygodniu i obecnym, ministranci i młodzież, rozpoczęli roznoszenie życzeń świątecznych z planem rekolekcji adwentowych do naszych domów. Mamy nadzieję, iż dobrze wywiążą się z tego zadania. Z cokołów ostatnich ławek mogą zabrać sobie życzenia Ci, którzy ich nie otrzymają. Od następnej, III niedzieli Adwentu, zwaną niedzielą radości, rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Ryszard Gęgotek. Bardzo prosimy, aby tak zaplanować sobie czas, aby wziąć udział w tych szczególnych spotkaniach z Bogiem i z Jego Słowem.
  7. Gratulacje składamy naszym ministrantom, którzy wczoraj w turnieju piłki halowej, na szczeblu dekanalnym, zajęli pierwsze miejsca w kategorii gimnazjum i SP kl. V-VI. Natomiast przed tygodniem w konkursie wiedzy biblijnej z Ewangelii św. Marka, także na szczeblu dekanalnym, nasze dzieci zajęły 3 pierwsze miejsca( Franek Parzyk, Karolina Mika i Aneta Pacut). Gratulujemy zainteresowanym i rodzicom tychże dzieci.
  8. W przyszłą sobotę, 11 grudnia, uroczyście kończymy pierwszy rok działania Diecezjalnej Akademii Rodzinnej. Będzie to miało miejsce w naszej świątyni, pod przewodnictwem pasterza naszej diecezji ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. W związku z tym gorąco zapraszam na Mszę św. o g. 14.00 wszystkie zainteresowane tym faktem małżeństwa. Przyjadą przedstawiciele z całej diecezji z którymi po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe w Domu Kultury.
  9. Do nabycia są świece Caritasu na stół wigilijny, małe po 6zł, duże po 15zł.Są także kalendarze na Nowy
  10. 09 stycznia o g. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w naszym kościele, w wykonaniu zespołu „ Skaldowie”. Bilety do nabycia u p. kościelnego lub u księży w zakrystii. Cena biletu to 20 zł. Dzieci i młodzież wstęp wolny.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Marię Braska z ul. Omturowców. Prośmy Boga o niebo dla niej.

Św. Barbara