<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            XXVII Niedziela Zwykła - 03.10.2010              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2010                        Zapowiedzi przedślubne

1. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Modlitwą i darem materialnym wspieramy potrzebujących. Ofiary składane dziś do puszek przeznaczone są na Caritas czyli dobroczynne dzieła prowadzone przez Kościół w Polsce.
  2. Od jutra, Msze św. wieczorne w tygodniu, będą o g. 17.00 a po nich nabożeństwo Różańcowe. W jego ramach będą też odprawiane nowenny: środowa do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa do Miłosierdzia Bożego. Natomiast nie ulegnie zmianie godzina Mszy św. w niedziele i święta. Przez cały rok Msze święte w niedziele i święta o g. 18.00, natomiast nabożeństwo różańcowe w niedzielę przed Mszą św. o g. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci w miarę możliwości przyjdą w następującym porządku: Poniedziałek kl. V i VI, Wtorek- kl. II, Środa- kl. III i IV, Czwartek- kl. O i I, Piątek- Gimnazjum. Postarajmy się przynajmniej raz w tygodniu przyjść z całą rodziną, albo podejmijmy zobowiązanie rodzinnej modlitwy różańcowej w naszych domach.
  3. W Czwartek, 7 X-  przypada święto patronalne Żywego Różańca- NMP Różańcowej. Do modlitwy szczególnie zapraszamy wszystkich należących do Róż Żywego Różańca. Na wieczornej Eucharystii o godz. 17.00 pobłogosławimy różańce dzieciom klas drugich- zapraszamy dzieci z rodzicami. Tego dnia przypada także 2r.śm. ks. Bpa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w gorącej modlitwie o pierwszym Pasterzu naszej diecezji.
  4. W przyszłą niedzielę będzie Dzień Papieski. Jako żywy pomnik pontyfikatu Jana Pawła II, przed kościołem młodzież będzie zbierała ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Nadrzecznej, za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kościół. W przyszłą sobotę o posługę tę prosimy mieszkańców z ul. K. Bożka- do połowy.
  6. Na cokołach ostatnich ławek są kartki ( formularze) z wypominkami jednorazowymi, które po wypełnieniu składamy u księży. Będą ci zmarli polecani Bogu w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu, w Dzień Zaduszny przed Mszami świętymi oraz przez miesiąc listopad. Ofiara z racji  wypominek jednorazowych jest dowolna. Wypominki tzw. Roczne i półroczne dyktujemy kapłanom. Tych zmarłych będziemy polecali Bogu przez miesiąc listopad przed wieczorną Mszą św. i w ciągu roku przed niedzielnymi Mszami św. o godz. 7.00; 9.00 i 15.00. Przy zapisywaniu bliskich zmarłych u księdza prosimy, aby podawać przed którą Mszą św. mają być wypominani. Ofiara z racji rocznych wypominek „ od duszy”,  jak w latach ubiegłych, to tyle co intencja mszalna, półroczne połowa tej kwoty.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

MB Różańcowa

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony