<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            XXIV Niedziela Zwykła - 12.09.2010              >>>  Następne >>>

Plan sprzątania kościoła 2010                        Zapowiedzi przedślubne

1. Nasza Wspólnota Parafialna przeżywa dzisiaj uroczystość odpustową. Niech krzyż będzie czytelnym znakiem naszej świętej wiary, zarówno ten wiszący w naszym domu, jak i stojące na terenie naszej parafii. Tu pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy dbają o krzyże i kapliczki znajdujące się w różnych miejscach parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o g. 11.00. Natomiast po Mszy św. o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Kanclerzowi naszej Kurii ks. dr Mariuszowi Karasiowi za obecność wśród nas, za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.
  2. Jutro, 13.09., zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie na g. 17.00. Przygotowuje i prowadzi Koło Radia Maryja.
  3. We wtorek, 14.09., liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża świętego. W związku ze znieważaniem, w naszej Ojczyźnie, świętego znaku jakim jest Krzyż, zapraszamy na adoracje Krzyża św. na g. 16.30, o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza św.
  4. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców- Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
  5. W tym tygodniu, w sobotę, przypada święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży.
  6. Również w sobotę na Mszy św. o g. 18.00, ks. Bp Ordynariusz Grzegorz Kaszak udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Spotkania młodzieży przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu odbędą się w środę i piątek po Mszy wieczornej. Sakrament Pokuty dla młodzieży, świadków i rodziców w piątek od g. 16.00.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka świata pracy na Jasną Górę. Także w następną niedzielę spotyka się Stowarzyszenie rodzin Katolickich o g. 9.00, natomiast po Mszy sw. o g. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas II-ich.
  8. W dniach 24-25 września przy kościele katedralnym w Sosnowcu odbędzie się Spotkanie Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Jest to wydarzenie o charakterze ewangelizacyjno i kulturalnym, na które
    gorąco zapraszamy młodzież. W ramach spotkania przewidziany jest Festiwal piosenki religijnej,
    warsztaty, przedstawienia, Marsz Życia, konkurs biblijny, prezentacje wspólnot, koncert
    ewangelizacyjny oraz wspólna modlitwa. Plan spotkania i inne informacje można znaleźć na
    plakatach oraz na stronie www.smds.pl.
  9. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa za posprzątanie kościoła oraz rodzicom młodzieży bierzmowanej oraz złożenie ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 160 do 174 i od 183 do 189.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty + Józefę Miziołek z ul. Zwycięstwa. Prośmy Boga o niebo dla niej.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

relikwie Krzyża Świętego

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony