<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<            XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2010              >>>  Następne >>>
    
Plan sprzątania kościoła 2010                        Zapowiedzi przedślubne

  1. W środę święto Narodzenia NMP- MB siewnej. Okazja do poświęcenia ziarna siewnego na rannej i wieczornej Eucharystii.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00. W związku z toczącymi się pracami przy kościele nie będzie procesji eucharystycznej wokół kościoła, ale mimo to bardzo prosimy, aby dzieci pierwszokomunijne przyszły w swoich strojach na g. 11.00. Za tydzień po Mszy św. o g. 15.00, która będzie bez kazania, adoracja Najświętszego Sakramentu z odśpiewaną koronką do Miłosierdzia Bożego. Okazja do spowiedzi przed Odpustem codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. a także w piątek od g. 17.00. Istotą Odpustu jest darowanie kar doczesnych  odpuszczonych już co do winy. Dodatkowo stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii sw., odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i chęć poprawy życia. Prosimy też o odnowienie i przyozdobienie przydrożnych krzyży i kapliczek. W minionym tygodniu zostały rozniesione przez młodzież koperty z życzeniami odpustowymi. Ufamy, że dotarły do wszystkich rodzin, jeśli jednak ktoś ich nie otrzymał może je zabrać z cokołów ostatnich ławek. 
  3. Trwają prace przy kościele. Wykonano nowe odwodnienie i odgromienie, ściągniete zostały w dużej części betony, trwa układanie granitu. Jeśli pogoda pozwoli chcielibyśmy zrobić jak najwięcej w tym roku. Została także przerobiona cała tablica rozdzielcza w zakrystii według współczesnych wymagań, wyprowadzony na zewnątrz kościoła licznik oraz główny zawór prądu.     
  4. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa  za posprzątanie kościoła, a byli to: Kazimiera i Elżbieta Proksa, Halina Proksa, Agata Wyszowska, Anita Marcisz i do kwiatów dołożyły się Aurelia Żurek, Zdzisława Bożek, Wanda Banasik, co dało kwotę 70 zł. W przyszłym tygodniu prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 152 do 158 i od 171 do 181.
  5. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia S. Bierzmowania, przyjdzie na swoje spotkanie w piątek na wieczorną Eucharystię.
  6. W minionym tygodniu odszedł do Boga + Krzysztof Siuda z ul. ks. Sulińskiego, a w poniedziałek o 14.30 będzie pogrzeb + Józefy Miziołek z ul. Zwycięstwa. Prośmy Boga o niebo dla nich.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Intencje mszalne są wywieszone w gablocie.


Bł. Aniela Salawa

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony