<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             >>>  Następne >>>

Uroczystość Bożego Ciała - 03.06.2010

Plan sprzątania kościoła 2010                        Zapowiedzi przedślubne

Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po mszy św. o godz. 9:00 udamy się z procesją Eucharystyczną po ulicach naszej parafii. Trasa jak i rozmieszczenie ołtarzy  zgodne z wieloletnią tradycją: 1- pp. Śmierciak (pomaga ul. Zwycięstwa i wszystkie boczne oraz Żywy Różaniec- kwiaty, dekoracja); 2- pp. Kępka (pomaga ul. Lipinka, Sulińskiego, Koniówki i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich); 3- pp. Paszcza (pomaga ul. Wiosny Ludów, Okrągle);  4- pp. Piecka (pomagają mieszkańcy ul. Wygoda, wszystkie przylegające i Koło  Radia Maryja).

Bardzo prosimy zatroszczyć się o sztandary, feretrony, figury i figurki- odświeżyć, przyozdobić.  Prosimy o asystę na procesji Górników i Ochotniczą Straż Pożarną.
Zaraz po procesji zostanie odprawiona Msza św. recytowana, bez kazania, dla tych, którzy uczestniczyli tylko w procesji.

Rodziców dzieci sypiących kwiatki prosimy o zatroszczenie się o kwiaty. Dzieci komunijne przyjdą  w swoich strojach.
Pamiętajmy o przygotowaniu dekoracji domów i okien.

W Oktawie Bożego Ciała procesja codziennie wokół Kościoła po wieczornej Mszy św.
Przypominamy, że naszym obowiązkiem jest uczestniczenie we Mszy św. w Uroczystość Bożego Ciała i samo uczestniczenie w procesji nie zadość czyni tej powinności. Niech udział i nasza postawa zarówno na Mszy jak i procesji będzie wyrazem naszej wiary i miłości do Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.

Monstrancja - spotkanie z matką

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony