<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             >>>  Następne >>>

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 30.05.2010

Plan sprzątania kościoła 2010                        Zapowiedzi przedślubne

1. Dziś czcimy Jednego Boga w Trzech Osobach czyli Trójcę Przenajświętszą. Ta prawda wiary jest podstawą naszej religii, chociaż zupełnie przekracza zdolności poznawcze człowieka. Dlatego należy  podejść do tego dogmatu na płaszczyźnie wiary, niejako pochylić się na kolanach.
  2. Dziś ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc ofiarom powodzi w Polsce, natomiast za tydzień będzie zbiórka na  Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za wszelkie dary na ten cel.
  3. W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Zbawiciela. Nabożeństwo do Serca Jezusowego w środę i piątek po wieczornej Mszy św., w pozostałe dni w ramach dziękczynienia po komunii św. W tym tygodniu w I piątek przed wieczorną Eucharystią.
  4. We wtorek Dzień Dziecka. Tego dnia modlimy się za dzieci z całego świata.
  5. W czwartek 03 czerwca, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (przeczytaj ogłoszenia na ten temat).
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego, także z naszej parafii. W I Piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi przed ranną Mszą świętą i od g.15.00 przychodzą dzieci. O g. 16.15 Msza św. dla dzieci i młodzieży z Gimnazjum. Również od 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych z Komunią świętą ks. Prob. w piątek od g. 8.30 natomiast ks. Adrian w sobotę od 8.30.
  7. Dziękujemy parafianom z ul. Zwycięstwa: Helena Bisaga, Józefa Kuciel, Anna Proksa, Beata Budak, Elżbieta Rudzka i z ul. Poddane Maria Palka, Małgorzata, Jacek i Łukasz Parzyk za posprzątanie kościoła  i złożenie ofiary w kwocie 10 zł.   Natomiast w przyszłą sobotę  prosimy mieszkańców z ul. Zwycięstwa od nr 16 do 30.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Gazetka parafialna jest do nabycia na stoisku z gazetami.

Trójca Przenajświętsza

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony