1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy Okres Wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych świąt- święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszej parafii o godz. 7.00 i 18.00. Panom Olechowi i Głowaczowi dziękujemy za przywiezienie brzózek do kościoła, natomiast p. Władysławowi Gołas za coroczną pomoc w uporządkowaniu placu kościelnego. Tego dnia modlimy się także za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów gdzie toczą się wojny lub panuje głód.
  2. W środę , 26 maja, dzień Matki. Modlimy się w intencji wszystkich matek, szczególnie na Mszy św. wieczornej, a po niej nasza młodzież zaprasza wszystkie mamy na sztukę teatralną.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  4. W następnym tygodniu 03.06. będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Trasa jak i rozmieszczenie ołtarzy podobnie jak w latach ubiegłych: 1- pp. Śmierciak /pomaga ul. Zwycięstwa i wszystkie boczne oraz Żywy Różaniec, 2- pp. Kępka /pomaga ul. Lipinka, ks. Sulińskiego, Koniówki i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich,  3- pp. Paszcza /pomaga ul. Wiosny Ludów, Okrągle, 4- pp. Piecka- pomagają mieszkańcy ul. Wygoda, wszystkie przylegające i Koło Radia Maryja. Prosimy by jak w minionych latach zorganizować się co do kwiatów  i dekoracji ołtarzy.
  5. Przypominamy o spotkaniu z historią!! Chcąc przypomnieć postać śp. ks. Jerzego, jego życie oraz tragiczne wydarzenia związane z okolicznościami śmierci, Fundacja Rozwoju PATRIA wraz z IPN oddział w Katowicach zapraszają na kilka dni przed beatyfikacją Sługi Bożego na spotkanie z historią. Spotkanie to odbędzie się jutro w naszej świątyni po wieczornej Eucharystii, a poprowadzi je p. dr Andrzej Sznajder. Serdecznie zapraszamy.
  6. Dziękujemy parafianom z ul. ks. Sulińskiego za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty w kwocie zł. W najbliższą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców ul. Zwycięstwa od nr 1-15 i Poddane.
  7. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź w Polsce.

Zesłanie Ducha Świętego

Strona Główna Napisz do nas Modlitewnik Mapa Strony