Rocznica objawień Fatimskich 13 maja

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             VI Niedziela Wielkanocy - 9.05.2010                >>>  Następne >>>
Plan sprzątania kościoła 2010
Zapowiedzi przedślubne
  1. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha świętego. Są to dni przygotowania na przyjęcie darów Ducha świętego.
  2. W czwartek, 13 maja, inaugurujemy Nabożeństwa Fatimskie. Początek o g. 17.00 pod grotą Matki Bożej (jeśli pogoda pozwoli). Rozpoczynamy od wystawienia Najświętszego Sakramentu, potem Różaniec, Msza św. i Droga Krzyżowa. Całość przygotowuje i prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 będziemy przeżywać uroczystość I Kom. Św. dzieci klas II-ich. We wtorek, środę i piątek próby  dzieci o g. 16.30, natomiast w czwartek o 16.00. W sobotę o g. 10.00 Pierwsza Spowiedź dzieci klas II- ich a także rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i bliskich. Bezpośrednio po spowiedzi nabożeństwo majowe z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych(dzieci przynoszą świece, ubrani są na galowo). Rodzice dzieci pierwszokomunijnych sprzątają i przygotowują kościół w środę od 15.00, czwartek i piątek. Bardziej szczegółowo ustalimy wszystkie sprawy z rodzicami podczas prób dzieci.
  4. Przypominamy o pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 22 maja. Wszystkich chętnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie swojego udziału. Bliższych informacji co do wyjazdu udzielimy w przyszłą niedzielę.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Koniówki i Sielec za posprzątanie kościoła  i złożenie ofiary. W tym  tygodniu, prosimy o posprzątanie kościoła rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. W minionym tygodniu odeszli do Pana + Janina Pitala z ul. Galla Anonima. Prośmy Boga o niebo dla niej.
  7. Zło dobrem zwyciężaj-te słowa śp. ks. Jerzego Popiełuszki pozostają w pamięci wielu osób. Ponad 25 lat temu 19 października 1984 roku został porwany i bestialsko zamordowany kapelan Solidarności ks. Jerzy Popiełuszko. Chcąc przypomnieć postać śp. ks. Jerzego, jego życie oraz tragiczne wydarzenia związane z okolicznościami śmierci, Fundacja Rozwoju PATRIA wraz z IPN oddział w Katowicach zapraszają na kilka dni przed beatyfikacją Sługi Bożego na spotkanie z historią. Spotkanie to odbędzie się 24 maja w naszej świątyni o g. 18.30, a poprowadzi je p. dr Andrzej Sznajder.
  1. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Kościół pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód i prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W Polsce ta modlitwa nosi nazwę „ Dni Krzyżowych”.