Konfesja Św. Stanisława na Wawelu

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             V Niedziela Wielkanocy - 2.05.2010                >>>  Następne >>>
Plan sprzątania kościoła 2010
Zapowiedzi przedślubne

1. Jutro, 3 maja, uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę.
  2. Dzieci klas II-ich przyjdą na swoje próby we wtorek, środę, czwartek  na 16.45. Rodziców dzieci klas drugich zapraszamy na Mszę św. wieczorną i spotkanie w środę 5 maja.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Sakrament Pokuty przed ranną Mszą św. i od godz. 15.00. Od godz. 15.00- Adoracja Najświętszego Sakramentu i o tej godzinie przyjdą do spowiedzi dzieci. O 16.15 Msza św. dla dzieci. Młodzież gimnazjalna przyjdzie do spowiedzi w piątek. Odwiedziny chorych z Komunią św.  ks. Prob.w piątek od 8.30, natomiast ks. Adrian w sobotę od 8.30.
  4. W sobotę, 8 maja, uroczystość św. Stanisława, Bpa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  5. W sobotę i niedzielę, tj. 8 i 9 maja od g. 9.00 rozpoczyna się kolejny kurs dla narzeczonych.
  6. Za tydzień, w niedzielę 9 maja,  dzieci klas III-ich, przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. na Mszy św. o g. 11.00. Spowiedź dzieci, rodziców, chrzestnych w piątek od g. 15.00. Dzieci przychodzą na swoją rocznicę w strojach komunijnych albo na  „galowo”.
  7. W sobotę, 22 maja, planowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej dzieci i rodziców klas II-ich, młodzieży gimnazjalnej z rodzicami, ale chcielibyśmy żeby była to pielgrzymka parafialna. Dobrze by było, aby stało się tradycją, iż całą Wspólnotą- kto może, dzieci, młodzież, dorośli, raz w roku, wyruszamy do Kalwarii, aby przejść dróżkami Matki Bożej lub Pana Jezusa powierzając Opatrzności Bożej wszystkie rodziny naszej Parafii, tak jak to było w zeszłym roku. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych, by zgłaszali swój udział w pielgrzymce, tak by można wiedzieć ile autokarów zarezerwować.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Lipinka: Anastazja Głogowska, Dorota i Wiesław Humeniccy, Mlostek- 2 osoby, Janina Oleś, Beata Grzegorczyk, Anna Pluta, Barbara Klimczak, Bożena Bergieł za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kościół w kwocie 55 zł. W najbliższą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Koniówki i Sielec.
  1. Trwa miesiąc maj, tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP w naszej świątyni codziennie po Mszy św. wieczornej. Dzieci przyjdą w następującym porządku: Poniedziałek- kl.0-I, wtorek- kl. II, środa- kl.III-IV, czwartek- kl.V-VI, piątek- gimnazjum.  Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.