.

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             Niedziela Palmowa - 28.03.2010                >>>  Następne >>>
  1. Dzisiejsza Uroczystość Niedzieli Palmowej rozpoczyna Wielki Tydzień, którego zwieńczeniem jest Triduum Paschalne. W tym czasie rozważamy największe tajemnice naszej wiary – mękę, śmierć i zmartwychwstanie  Jezusa Chrystusa.
  2. Dzisiaj dokonujemy poświęcenia palm na wszystkich Mszach świętych.
  3. Prosimy o posprzątanie terenu wokół krzyży i kapliczek przydrożnych oraz ich przyozdobienie po zimowej przerwie.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która niewątpliwie przyczyni się do pogłębienia sensu przeżywanych tajemnic Wielkiego Postu. Jest gazetka parafialna z planem uroczystości Wielkiego Tygodnia.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Zelwerowicza  za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.  W przyszłym tygodniu- Wielka Sobota- prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Rynek od nr 1 do 15. Prosimy, aby zaplanować sprzątanie o godz. 13.30 gdyż wcześniej będzie kościół zajęty- święcenie pokarmów.
  6. Od jutra w związku ze zmianą czasu Msze św. wieczorne o 18.00.
  7. Prosimy poszczególne grupy życia parafialnego o przygotowanie sztandarów, feretronów i figur na procesję rezurekcyjną tak, byśmy godnie uczcili Chrystusa Zmartwychwstałego.
  8. W Wielką Środę odwiedzamy chorych i ludzi starszych z Sakramentami świętymi (od g. 8.30 ks. Probosz, a od 11.00 ks. Adrian). Prosimy zgłaszać te osoby, których nie odwiedzamy w I piątki.
  9. Dokładny rozkład nabożeństw Wielkiego Tygodnia jest wywieszony w gablotach, jak również godziny adoracji poszczególnych grup czy ulic. Prosimy się zapoznać.
  10. Intencje Mszalne są w gablocie.
Plan sprzątania kościoła 2010
Zapowiedzi przedślubne