.

Zwiastowanie Pańskie

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             V Niedziela Wielkego Postu - 21.03.2010                >>>  Następne >>>
  1. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne, czas łaski dany nam przez Boga. Rekolekcje prowadzi O. Józef Chromy z zakonu Ojców Kapucynów. Dokładny rozkład wisi w gablocie. Taca z wtorku i środy  będzie przeznaczona na potrzeby Rekolekcji. Chorych i osoby starsze zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 16.00 połączoną z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Osoby, które nie mogą przyjść do kościoła, będziemy odwiedzać w Wielką Środę  od 8.30. Zgłaszamy tylko te osoby, których nie odwiedzamy z racji I piątków. Bardzo prosimy by nie odkładać sakramentu pojednania na „później”. Zachęcamy by wykorzystać środę- dzień spowiedzi rekolekcyjnej, będzie wtedy więcej księży i to jest dzień naszego wielkopostnego pojednania z Bogiem i bliźnim- nie zmarnujmy tej szansy. Za tydzień już Niedziela Palmowa, Wielki Tydzień, dużo pracy, przygotowań do Triduum Paschalnego i może po prostu zabraknąć każdemu  czasu i okazji.
  2. Przed kościołem zbierana jest ofiara do puszek na Fundusz Młodzieżowy naszej Diecezji.
  3. Ufamy, że do wszystkich rodzin naszej parafii dotarł plan rekolekcji i życzenia świąteczne. Jeżeli ktoś został pominięty lub wkradły się błędy- to bardzo przepraszamy. Można sobie zabrać życzenia z cokołów ostatnich ławek. Ofiary przy tej okazji składane, będą przeznaczone na prace wokół kościoła.  Bardzo dziękujemy za ofiarność i zrozumienie istniejących potrzeb.
  4. W Czwartek, 25.03., uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia- okazja do szczególnej modlitwy w intencji poczętych dzieci. Dlatego serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną wszystkich, którzy chcieliby podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Będzie uroczysta oprawa tej Eucharystii, podczas której Ci, którzy zdecydują się na takie postanowienie, złożą przysięgę trzymając w ręce zapaloną świecę. Bardzo prosimy o przemyślenie tej ważnej sprawy i zachęcamy do dania świadectwa, iż życie ludzkie jest dla nas ważne od poczęcia do naturalnej śmierci.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm- żywych gałązek krzewów lub drzew na wszystkich Mszach świętych. Przed kościołem tego dnia będzie można nabyć palmy.  W Liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W tym dniu także, do Katedry Sosnowieckiej na obchody XXIV Światowego Dnia Młodzieży na godz. 14.00  zaprasza Ks. Bp Grzegorz Kaszak młodzież i wszystkich chętnych.
  6. Pamiętajmy, iż za tydzień z soboty na niedzielę, zmiana czasu na letni.
  7. Dziękujemy parafianom z ul. Zelwerowicza  za posprzątanie Kościoła i złożenie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Za tydzień o tę posługę prosimy mieszkańców ul. Zelwerowicza- druga połowa.
  8. Intencje mszalne są wywieszone w gablocie( przeczytać).
  9. Na czas rekolekcji, czas pracy nad naszym sumieniem i codziennych obowiązków przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.
Plan sprzątania kościoła 2010
Zapowiedzi przedślubne