.

Święty Józef

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             IV Niedziela Wielkego Postu - 14.03.2010                >>>  Następne >>>
  1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu-  zwana „Laetare”, czyli radości. W tradycji rzymskiej jest to Niedziela Róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a Ojciec święty poświęcał złotą różę i ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.
  2. Dziękujemy parafianom z ul. 700-lecia za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. W najbliższą sobotę prosimy o tę posługę mieszkańców z ul. Zelwerowicza- do połowy.
  3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Stanisława Heznera z ul. Prądzyńskiego oraz Marię Pluta z ul. ks. Sulińskiego. Prośmy Boga o niebo dla nich.
  4. W piątek obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła. W tym dniu nie ma postu.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. W tym tygodniu ministranci oraz młodzież rozniosą życzenia świąteczne razem z programem rekolekcji. Zaplanujmy już dziś tak nasze życie codzienne, aby znaleźć czas na spotkanie ze słowem Bożym.
  6. W następną niedzielę zbiórka do puszek na Diecezjalny Fundusz Młodzieży.
  7. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w piątek o 16.30 dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o 17.30 dla dorosłych; natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień są wywieszone w gablocie.
Plan sprzątania kościoła 2010
Zapowiedzi przedślubne