.

Środa Popielcowa

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             VI Niedziela Zwykła - 14.02.2010                >>>  Następne >>>
  1. Dzisiaj rozpoczynamy 43 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W poniedziałek przypada 23 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Piotra Skuchy. Modlimy się, aby dobry Bóg darzył Go obficie swoim błogosławieństwem.
  3. W środę rozpoczynamy Wielki Post- czas refleksji nad miłością Boga i naszą odpowiedzią na nią. W Środę Popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00- dla dzieci i młodzieży oraz 18.00. Na wszystkich Mszach będzie obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, tzn. ograniczamy ilość i jakość spożywanego pokarmu. Na terenie Polski wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w każdy piątek, o ile tego dnia nie wypada uroczystość. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, zaś prawem o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia. Czas Wielkiego Postu jest tak jak każdy piątek roku ( chyba, że wypada święto) okresem pokuty, w czasie którego osoba wierząca nie powinna organizować i brać udziału w zabawach.  To czas pokuty- postu, modlitwy i jałmużny. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od V niedzieli W. Postu tj. 21.03.- 24.03.2010r.
  4. Zgodnie z praktyką naszej parafii w poniedziałek i wtorek poprzedzające Środę Popielcową będzie w naszej świątyni całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu, od rannej do wieczornej Eucharystii- tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Bardzo prosimy Róże Żywego Różańca o adorację Pana Jezusa w poszczególnych godzinach, tak by zawsze ktoś był w kościele. Plan Adoracji wisi w gablocie, a rozpoczyna się od 8.00 do 17.00. Zachęcamy wszystkich do osobistej adoracji, dzieci, młodzież, dorosłych,  poszczególne grupy życia parafialnego. Myślimy, że każdy może w ciszy, bezpośrednio przed Panem Jezusem, otworzyć swoje serce i umysł by przemyśleć swoje wielkopostne postanowienia.
  5. Nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe w piątki o godz. 16.30 obowiązkowa dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej, o 17.00 Msza św. i po Mszy św.  o 17.30- Droga Krzyżowa dla dorosłych i starszej młodzieży. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez p. Mirosława Bebaka.
  6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 będziemy rozpoczynać nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszamy. Po nim Msza św. recytowana, bez kazania. Przypominamy, że naszym obowiązkiem jest uczestniczenie we Mszy św. i sama obecność na Gorzkich Żalach nie zadość czyni temu nakazowi.
  7. W okresie Wielkiego Postu nie dekorujemy ołtarzy żywymi kwiatami. Ofiary składane przy okazji sprzątania kościoła będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie życzymy miłego wypoczynku, natomiast dla dzieci i młodzieży Dom Kultury w Jeleniu przygotował szereg atrakcji. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji. Stosowne foldery są na cokołach ostatnich ławek
  9. Przypominamy, iż w dniach 6 i 7 marca odbędzie się I seria spotkań o miłości w ramach kursu przedmałżeńskiego. Prosimy, aby zgłaszali się narzeczeni planujący ślub w pierwszej połowie roku.
  10. Wszyscy zapewne wiemy, że w niedziele o g. 7.00 transmitowana jest w TVP 1 Msza św. z Sanktuarium w Krakowie- Łagiewnikach. Otóż dyżury tam pełnią poszczególne diecezje i tak się składa, że w lutym 4 niedziele są obsługiwane przez naszą diecezję. Do sprawowania Mszy św. został wybrany nasz ks. Proboszcz, który będzie przewodniczyć Eucharystii i wygłosi kazanie 28 lutego. Pojedzie także z nim nasz chór parafialny, ale zachęcamy do wyjazdu również tych, którzy chcieliby przeżyć tę niecodzienną uroczystość w tak pięknym sanktuarium. Gdyby byli chętni to zamówimy nawet autokar.
  11. Dziękujemy parafianom z ul. Słonimskiego   za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. W przyszłą sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Omturowców.
  13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień są wywieszone w gablocie.
Plan sprzątania kościoła 2010
Zapowiedzi przedślubne