.

Matka Boża Gromniczna

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<             IV Niedziela Zwykła - 31.01.2010            >>>  Następne >>>
  1. We wtorek, 2 lutego, święto Ofiarowania Pańskiego- MB Gromnicznej. Msze św. w naszej świątyni o g. 7.00, 9.00,16.00- dla dzieci i młodzieży i 18.00. Dzieci klas II-ich przyjda z rodzicami na g. 18.00 i wtedy będą miały poświęcone świece i książeczki pierwszokomunijne (nowe świece dostaną te dzieci, których rodzice zgłosili chęć nabycia tych świec, inne przyjdą ze świecami ze swojego chrztu świętego). W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec- gromnic. 2 luty to również Dzień Życia konsekrowanego. Szczególną modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które żyją konsekracją zakonną. Tego dnia ofiary są przeznaczone na wsparcie żeńskich Zakonów Klauzurowych.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca- modlimy się o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i zakonu. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na modlitwę w intencji kapłanów na 16.30. W I Piątek miesiąca- wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Okazja do spowiedzi codziennie przed ranną i wieczorną Mszą św. i od g. 15.00. O g. 15.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. O g. 16.00 Msza św. dla dzieci. Odwiedziny chorych z komunią św. ks. Prob. w piątek od g.8.30, ks. Adrian w sobotę od 8.30.
  3. W I Sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się na modlitwie Wspólnota Żywego Różańca.
  4. Uwaga! Ogłoszenie dla narzeczonych, którzy w tym roku zamierzają zawrzeć Sakrament Małżeństwa. W naszej parafii rusza kurs dla narzeczonych, przygotowujący bezpośrednio do małżeństwa. W dniach 6 i 7 marca br. tj. sobota i niedziela w godzinach 9- 13.00, odbędzie się pierwsza seria spotkań, dlatego prosimy, aby zgłaszały się te pary, które w pierwszym półroczu planują ślub. Następna seria odbędzie się po świętach wielkanocnych, w maju. Na te spotkania mogą się zgłaszać także pary, które nie będą miały ślubu w naszej parafii.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Czerwieńskiego za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty w kwocie   zł. W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Wańkowicza.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień są wywieszone w gablocie.
Plan sprzątania kościoła 2010