.

Uroczystość Objawienia Pańskiego
(Trzech Króli)

<<<  Poprzednie <<<          Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03.01.2010            >>>  Następne >>>
        Plan Kolędy 2009/2010
  1. Dzisiaj spotkanie opłatkowo- noworoczne o g. 14.00 następujących Róż Różańcowych: MB Nieustającej Pomocy, MB Różańcowej, Niepokalanego Serca Maryi, Miłosierdzia Bożego, Św. Archanioła, św. Katarzyny, św. Józefa. Natomiast w przyszłą niedzielę o 14.00 pozostałe Róże: MB Królowej Polski, Wspomożenia Wiernych, św. Agnieszki, św. Faustyny, św. Anny.
  2. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego- Misyjny Dzień Dzieci. Taca z dzisiejszej uroczystości jest przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy. To jedyne święto nakazane obchodzone w Polsce w dniu pracy. Istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy św., z którego zwalnia jedynie poważna przyczyna. Na zakończenie Mszy św. dokonamy błogosławieństwa kredy i kadzidła. Zachęcamy, aby oznaczyć drzwi domów tą kredą, wpisując litery: C+M+B oraz datę bieżącego roku. Znaczenie  liter jest różnie tłumaczone- wg tradycji to początek imion Magów, a inna interpretacja podaje, iż jest to skrót z języka łacińskiego: Christus Mansionem Benedicat- Chrystus mieszkanie błogosławi.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się razem z Żywym Różańcem od 16.30. Natomiast w przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  4. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 Jasełka świąteczne przedstawią dzieci ze SP pod kierunkiem naszej katechetki.
  5. Dziękujemy parafianom z ul. Na Błoniach z 31.12. za posprzątanie kościoła, a byli to: Halina Banasik, Teresa i Władysław Rudzcy, Michalina Drobisz, Anna Siewniak, Roma Radym, Grażyna i Mirosław Koszowscy, Mieczysław Sroka, Andrzej Pękala, Iwona Żurawik oraz za złożenie ofiary na kwiaty w kwocie 90zł, natomiast w sobotę 2.01. mieszkańcom z ul. Galla Anonima, a byli to: Ewa, Aleksandra i Julia Fila, Dariusz i Karina Smalcerz, Agnieszka Wielechowska, Jolanta i Grzegorz Boba, Sylwia Jochymek, Agnieszka i Oliwia Jankowska, Ewa Florek, Katarzyna Senio, Henryka Stolarczyk, Monika i Andrzej Ciołczyk  i złożenie ofiary w kwocie 95 zł . W następną sobotę o tę posługę prosimy mieszkańców z ul.Szulgacza.
  6. Plan kolędy na ten tydzień. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.
Plan sprzątania kościoła 2010