.

Św. Rodzina

<<<  Ogłoszenia Poprzednie <<<        Św. Rodziny - 27.12. 2009          >>>  Ogłoszenia Następne >>>
        Plan Kolędy 2009/2010
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach do świąt. Panu Adamowi Baran, Henrykowi Palce, Władysławowi Wartała, Państwu Chaberka, Ernestynie Czyż, naszemu kościelnemu, ministrantom i młodzieży. Niech Pan Bóg wynagrodzi poświęcony czas i włożoną pracę.
  2. Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską- kolędę- jej program wisi w gablocie. Na kolędę przygotowujemy krzyżyk, świece i wodę święconą. Woda święcona jest przy choince pod chórem. Bardzo prosimy, by w miarę możliwości, całą rodziną spotkać się z kapłanem, który w imieniu Chrystusa i Kościoła odwiedza nasz dom, by wspólnie się pomodlić, sprosić Boże błogosławieństwo. Prosimy, by dzieci i młodzież gimnazjalna miała przygotowane zeszyty z religii, a młodzież szkół średnich potwierdzony udział w katechezie szkolnej.
  3. W czwartek ostatni dzień roku, zapraszamy na Mszę św. na g. 17.00 – ostatnią w tym roku, a po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto po spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie i publicznie odmówi w ostatni dzień roku hymn „ Ciebie Boga wysławiamy…” W związku z kolędą kancelaria czynna tak jak do tej pory.
  4. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień modlitw o Pokój. Msze św. tak jak w niedziele. Sprawozdanie duszpasterskie za miniony rok zostanie przedstawione w przyszłą niedzielę – 3 stycznia.
  5. W tym tygodniu przypada w Nowy Rok pierwszy Piątek. Wszystkie dzieci, które tego dnia przyjmą Komunię św. prosimy, aby przyszły do zakrystii w celu podpisania obrazków pierwszopiątkowych. W styczniu nie odwiedzamy chorych z komunią świętą. W I Sobotę na Mszy św. o g. 7.00 spotyka się na modlitwie Wspólnota Żywego Różańca.
  6. Na Fundusz Życia na Pasterce złożyliście 870 zł. Natomiast na uczelnie katolickie drugiego dnia świąt złożyliście 1340 zł. Bóg zapłać w imieniu obdarowanych.
  7. Na spotkanie opłatkowo- noworoczne zapraszamy w przyszłą niedzielę 03.01. o g. 14.00 następujące Róże Różańcowe: MB Nieustającej Pomocy, MB Różańcowej, Niepokalanego Serca Maryi, Miłosierdzia Bożego, Św. Archanioła, św. Katarzyny, św. Józefa. Natomiast w niedzielę 10.01. na g. 14.00 pozostałe Róże: MB Królowej Polski, Wspomożenia Wiernych, św. Agnieszki, św. Faustyny, św. Anny.
  8. Dziękujemy parafianom z ul. Na Błoniach, a byli to Anna Leśniak, Aneta i Grzegorz Klimczak, Józefa Kulczyk, panie Piskorz i Wesecka  za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary w kwocie 50 zł. W czwartek 31.12. o tę posługę prosimy mieszkańców z ul. Na Błoniach od nr 16 do końca. Natomiast w sobotę 2 stycznia mieszkańców ul. Galla Anonima.

Plan sprzątania kościoła 2010